8 Madde İle Zayıflamaya Nereden Başlamak Gerekir?

8 Madde İle Zayıflamaya Nereden Başlamak Gerekir?
Temmuz 16 09:09 2016

1.Kan Tahlili Yaptırma ile Başlayın

Zayıflamak için diyete başlamadan önce bir hekim kontrolünden geçip kan tahlillerinizi yaptırın. Çıkan tahlil sonuçlarında kilo vermenize engel olan biyokimyasal değerlerinizde bir sorun olup olmadığı belli olacaktır. Hekiminizden özellikle D vitamini değerlerinize, tiroid hormonuna ve insülin direncinize baktırmasını isteyebilirsiniz.

2.Zayıflama İlaçlarına Ümidinizi Bağlamayın

Her sene olduğu gibi bu sene de yaz aylarına doğru birçok zayıflama ilacı ortaya çıkıyor. Birçok insan bu ilaçlardan medet umup zayıflamaya çalışıyor. Ancak bu ilaçları kullanmak sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye sokuyor. Kilo kaybetmenizi sağlayan en temel şeylerin düzenli fiziksel hareket ve sağlıklı beslenmeden geçtiğini unutmayın.

3.Bel-Kalça Çevrenizi Ölçerek ve Başlangıç Kilonuzu Not Alın

Her gün, her saat tartılmanız motivasyonunuzda düşüşe neden olacaktır. Kendinize haftada belirli bir gün belirleyerek aynı gün, aynı saatte tartılın. Bel çevresinin erkekler de 94cm, bayanlarda ise 80 cm’nin altında olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayda bir defa da bel çevrenizi ölçün.

4.Beden-Kitle İndeksinizi Hesaplayın

BKI yani beden kitle indeksi vücut ağırlığına bağlı olarak sağlık problemleri riskinin olup olmadığını değerlendirebilmek için kullanılan bir yöntemdir. BKI; vücut ağırlığınızın(kilonuzun) boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölerek hesaplanır. Beden kitle indeksi 30 ya da daha üstünde ise vücudunuzun aşırı yağlı olduğunu belirtir.

5.Kendinize Ulaşabileceğiniz Hedefler Belirleyin

Başlangıçtaki kilonuzu kaydettikten sonra kendinize ulaşabileceğiniz bir hedef kilo belirleyin. Kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz ulaşabileceğiniz ve ulaştığınız zaman mutlu olabileceğiniz hedefler belirleyin. Hedefinize ulaşabilmek motivasyonunuzu arttıracaktır.

6.Kendinize İnanmanız Çok Önemli!

Daha önceki zamanlarınızda çok kez kilo vermeyi denemiş ama başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu yüzden işe ilk olarak kendinize inanmakla başlayın.

7.Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Kısa bir zamanda hızlı zayıflamak yerine kalıcı ve sağlıklı kilo vermek hedefiniz olsun. Örneğin, eğer su içme alışkanlığınız yoksa su içme alışkanlığını kazanmak yaşamınızda birçok şeyi değiştirecektir. Günlük fiziksel aktivitelerinizin de artması kilo verebilmeniz için doğru bir adımdır.

8.Kendinize Özel Diyet Uygulayın

Her insanın alışkanlıkları ve beslenme şekilleri farklıdır. Önemli olan şey kişinin kendisine en uygun olan beslenme şeklini bulmasıdır. Gazetede, dergilerde, medya da yayınlanan ya da yan komşunun diyetini uygulama yerine diyetisyeniniz tarafından size özel hazırlanan diyeti, beslenme şekillerini uygulayın. Hiç aç kalmadan rahatlıkla kilo verebildiğinizi göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:

Çikolata Kisti Nedir? Neden Olur? Çikolata Kisti Nedir? Neden Olur? Endometriozis, halk arasında bilinen adıyla çikolata kisti kadın hastalıklarından en sık rastlananlardan bir tanesid...
Sağlıklı Zayıflamanın Beş Altın Kuralı Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı zayıflamak için çok uğraşıyor ama bir türlü istediğiniz gibi zayıflayamıyorsunuz. Zayıflamak için binlerce öner...
Kış Gelmeden Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayı... Kış aylarının gelmesiyle hapşırık ve öksürük sezonu da başlamaktadır. Herkesin ellerinde çabuk tükenen peçeteler yerine tuvalet kağıdı ruloları bulunm...
Sarı Kantaron Yağının Faydaları Sarı kantaron yağının faydaları; Kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağının bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yağın faydalarının çeşitliliği gi...
Uykunun Yararları Nelerdir? İnsanın günlük uyku ihtiyacı 7-8 saat civarındadır. Bu uyku özellikle gece uyunmalıdır. Çünkü geceleri 12-3 arası melatonin adı verilen bir hormon sal...
Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası 19 Adet Aşağıdaki fotoğraflarda 19 burun estetiğinin öncesi ve sonrası bulunmaktadır. Bu fotoğraflara bakarak burun estetiği ile nelerin yapılabildiğini ve ha...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.