AKP Pelikan Dosyası Nedir ? İşte Gerçek

Pelikan Dosyası, şuanda tüm ilgileri üzerine çekmiş durumda. Peki pelikan dosyası nedir ? 2 Mayıs tarihinde yayına açılan bir blog olan pelikan dosyasının tam linki aşağıdadır. Blog yayına “Selam Olsun” adlı yazıyla başlamış. Sansasyonel olmasının sebebi ise AKP yani Adalet ve Kalkınma Partisi’de üst düzey olan biri tarafından yazıldığının düşünülmesi. Başlıca değindiği kişi ve konular Reis, Gül, Davutoğlu, Ergenekon, Saray, Cemaat vb. Bu yazımızı okuyarak pelikan dosyası hakkında daha fazla detaya ulaşabilirsiniz. İşte pelikan dosyası gerçeği.

Pelikan Dosyasıhttps://pelikandosyasi.wordpress.com

Blog şuanda sosyal medyada en çok konuşulan olaylar arasında başı çekiyor. Adının neden pelikan dosyası olduğu hakkında en tutatlı iddia bir filmden alınmış olması. Pelikan Davası adlı sinema filminde iki yüksek mahkeme yargıcı suikasta kurban gitmiştir. Bir hukuk öğrencisi (Julia Roberts) bu ölümlerle ilgili şüphelerini bir dosyada toplamıştır. Bu dosya, hükümetin üst düzeyinde şok etkisi bırakır. Hukuk öğrencisi ve iddialı bir gazeteci (Denzel Washington) bütün dünyaya bu sırları yaymak isterler. Filmin kısacık özeti bile neden adının buradan alınmış olduğunu bize sezdiriyor.

Bloga erişim engellenebilir bu sebeple bazı kısımları buradan okuyabilirsiniz.

“1- Reis’in ekonomi yönetimini ekarte etmek için ilk iş “Şeffaflık Yasası”nı çıkartalım dedi hoca. REİS’in haberi olmadan hazırladı yasa paketini. Ve kamuoyuna bizzat kendisi açıkladı. Sonra REİS kendisiyle istişare edilmeden bu paketin hazırlandığını söyledi. Hoca ve muhteris danışmanları tırstılar. Paketi geri çektiler.

4- Hoca yılar mı hiç! Bu sefer de sazı eline almaya karar verir. REİS’in 10 seneden fazladır ince ince işlediği çözüm sürecinin kaymağını yemek ister. Dolmabahçe’de HDP’lilerle Yalçın Akdoğan, Efgan Ala ve Mahir Ünal bir araya gelir. Dolmabahçe Açıklamasına dışarıdan bakınca çok pozitiftir. PKK baharda silah bırakmaya davet edilecektir falan. Fakat asıl konuşan taraf HDP’dir.   Çözüm sürecinin gidişatını onlar belirler hale gelmiştir. Şartları onlar tayin eder olmuştur. O kadar ki Apo’yla sivil akillerin buluşturulmasına bile karar vermişlerdir. Bizimkiler de “tamam” demiştir.

7- Seçimden hemen sonra “başkanlığı getirmek istedik, halk yetki vermedi” açıklaması yapar.

13- Eylül’de MKYK’yı baştan sona kendi şekillendirmek isteyen hocaya karşı, REİS’in talimatıyla Binali Yıldırım devreye girdi. 1353 delegenin 900’ünün imzasını topladı. Sonra da Abdülhamit Gül’den Mehmet Muş’a, Berat Albayrak’tan Ayşenur Bahçekapılı’ya kadar REİSçi pek çok isim MKYK’ya girdi. Gül’ün ekibi (Hüseyin Çelik, Ali Babacan, Mehmet Şimşek vs.) ise safdışı edildi.

17- Avrupa Parlamentosu başkanı Schulz, REİS’e en galiz şekilde küfreden video klibe yönelik Türkiye’nin verdiği tepkiye karşı yine REİS’e yönelik “otoriter” kabilinden hakaretler etti. Hocamız ise Schulz’a karşı tek kelam etmedi.

Blogdaki ilk yazıda 27 madde ele alınmış ve yazının finali şu şekilde;

Erdoğan-Davutoğlu ayrışmasının 27 maddede anlatıldığı yazının sonuç kısmında ise şöyle dendi: “Hoca ile REİS arasındaki hikaye basit bir ihtiras hikayesi değildir. Çünkü hoca kendi ihtiraslarının peşinden koşabilmek için, REİS karşıtı, ve dolayısıyla REİS’i destekleyen halkın karşıtı kim varsa, onunla işbirliği kurma yoluna gitmiştir. Küresel güçlerin ülkemizdeki satrancında vezir görüntüsüne sahip basit bir piyon olmayı kabul etmiştir. Kavga budur. Kaybedeni de bellidir!”

Ekşisözlük’de pelikan dosyası için girilmiş bazı entryler:

  1. “ak parti içini daha da karıştırmaya yönelik anti-propaganda sitesi. ak parti karşıtı bireylerin kurduğu aşikar. çünkü erdoğan’ın en son isteyeceği şey parti içinde çatlak olduğu izleniminin, daha doğrusu gerçeğinin ortaya çıkması.”
  2. “Yazıda geçen isimlerin hemen hepsinin alnı ak, açıkça ortadaydılar ve mücadele ediyorlardı. darbe dönemlerinden onlarla çıkıldı. ben aralarında yokum, ama çoğunun okuru, takipçisiydim, gene de öyleyim. bunu yazan tip uyuzların anlaması lazım ki başkalarının mücadelesine konmak için bir blog ve ardından 3-4 çakma twitter hesabı açmak yetmez. sizler ödlektiniz ve onlar cesurdu. bunu unutamıyorsunuz belli ki, unutabildiğiniz zaman bu tip bloglar açmaktan da vazgeçeceksiniz.”

İlk blog yayınında en dikkat çekici kısım:

“Buradan çığlık atıyorum. Duyun artık:

Hanımlar! Beyler! Burası dehşet bir ülke.

Hiçbir şeyin yüzeysel bir bakışla görülemeyeceği bir ülke.

Üzerinde tüm süper güçlerin satranç oynadığı bir ülke.”

Pelikan dosyası nedir ? Adlı yazımızı okudunuz lütfen diğer içeriklerimize göz atın. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.