Apple Pencil Fiyatı, Özellikleri ve Fiyatları

  Apple Pencil,  Apple’ın iPad Pro cihazı için piyasa sunduğu yüksek teknolojili bir kalemdir. iPad Pro kullanıcısına şimdiye dek hiç yaşanmamış bir deneyim yaşatmaya hazır olan kalem bir çok meziyete sahip. En büyük farkı, basınç ölçebilmesi. Bu sayede kalemi ne kadar bastırdığınızı anlayarak çizgielerin üzerinde tam kontrol sağlar. Ekrana kalemi bastırdıkça daha kalın ve kaldırdıkça daha ince çizgiler elde edebilirsiniz. Özellikle tasarımcılar için mükemmel bir özellik. Ayrıca kalemi yana yatırarak kullandığınızda çizgilerinize gölge de ekleyebiliyorsunuz.

Apple Pencil’i diğer Apple cihazlarında kullanamazsınız sadece iPad Pro’yu destekliyor. Bu bakımdan aslında grafik tasarımcıları hedef aldığını görebiliyoruz.  iPad Pro ise kalemi hemen tanıyor. Yani parmağınızı mı yoksa kalemi mi kullandığınızı hemen anlayarak buna tepki vermeye başlıyor. Parmak ile Kalem arasındaki farktan bahsetmek gerekirse şöyle söyleyeyim. iPad parmağınızı saniyede 120 defa tararken bu kalemi 240 defa tarayabiliyor. Bu da daha hassa dokunuşlar yapabilmenize sağlıyor. Kalemin ucunduki oynayabilen başlık sayesinde ise yaptığını basınç ölçülüyor.

Kalem 12 saat pil ömrüne sahip ve Lightning kablosu ile şarj edilebiliyor. Uzun sarj süresi gerçekten etklileyici. Ayrıca kalemin sarjı bittiğinde iPad Pro’ya 15 saniye bağlayrak 30 dakika daha kullanabiliyorsunuz. Sarj konnektörü kalemin başında yer alıyor, kapağı çıkararak kullanabiliyorsunuz.

Apple Pencil, uygulama geliştiricileri için de ilham kaynağı olarak görülüyor daha fazla kontrol gücü sağlayan kalem sayesinde yepyeni tasarım ve çizim programlarının yanı sıra eğlence uygulamaları da geliştirilebilir. Apple şimdiden Notlar ve Mail aplikasyonlarına kalemin özelliklerini eklemiş. Örneğin mailinize gelen bir PDF dosyasını açıp kendi imzanızı anında atabilirsiniz ve kaydedebilirsiniz. Notlar’da da aynı şekilde el yazınızı kullanabilirsiniz.

Apple Pencil’ın Fiyatları Nedir ?

Kalem Apple Store’da şuanda 379 TL fakat stok sorunları yaşanıyor her zamanki gibi Apple ürünlerine talep fazla olduğundan beklemek zorundasınız .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.