Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi

Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi
Ağustos 16 18:00 2016

Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi. Basen inceltmek isteyen bir çok kadın vardır. Ülkemizin kadınlarının basenleri oldukça geniştir ve doğum ya da kilo alımı direk basenlerden belli olur.

Basenleriniz büyüdüyse bunun sebebi kilo almanızdır. Ancak kilo vermenize rağmen sarkmış olan basenleriniz de geniş görünebilir. Bunun tek çözümü ise, spor yapmaktır. Basen inceltmenin en etkili yöntemi squat egzersizidir ve bu egzersizi yapmak için ne para harcamanıza ne de spor salonlarında saatler harcamanıza gerek yoktur.

Squat egzersizi çömelip kalkma hareketidir ve sayısı arttıkça etkisi de artar. Ortalama 1 ay içinde sonuç alabileceğiniz bu egzersiz sayesinde kalça ve basenleriniz sıkılaşıp toparlanacak ve giydiğiniz her şey yakışacaktır.

Squat Nasıl Yapılır?

Squat egzersizleri evde kolaylıkla yapılabilecek olan basen eritme egzersizleri arasındadır. İlk başlayanlar için genelde duvardan destek alınarak yapılan bu egzersizler, ileri aşamalarda ağırlıkla yapılmaktadır.

Sırta alınan ağırlık, egzersize alıştıkça daha yüksek direnç gösterebileceğiniz şekillerde arttırılarak devam edilir. Ancak evde yapılan genellikle elleri başın üzerine koyarak ya da iki yana açarak yapılan harekettir.

Bu egzersizi ilk etapta 2 set olarak 12’şer defa yapmaya başlayıp, her hafta sayıyı arttırarak devam ettirmeniz gerekmektedir.

Basen Eriten Diyet Listesi Nasıl Olmalı?

Basenlerin erimesi için şeker ve karbonhidratlardan uzak durmanız gerekmektedir. Protein ağırlıklı beslenme düzeninizde, sebze ve meyve tüketmeye ve lifli gıdaları tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Basenlerinizi eritmek için bol bol yeşil çay içerek, hareketli bir yaşam sürmeniz de önemlidir. Egzersizlerinizi düzenli bir şekilde yaparsanız, bir ay içinde sonuç almaya başlayabilirsiniz. Emekleme pozisyonunda bacaklarınızı yukarı doğru ittirmek de oldukça etkili bir egzersizdir.

İstediğiniz forma kavuştuğunuzda da yürüyüşlerinizi aksatmamalı ve sağlıklı beslenip çok oturmamaya özen göstermelisiniz.  Günde 10 kez bile squat hareketini yapmanız size kazanç sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:

Ovulasyon Testi İle Hamile Kalabilirsiniz ! Ovulas... Ovulasyon Testi İle Hamile Kalabilirsiniz. Ovulasyon Nedir? Ovulasyonun döngüsü diğer bir adı da yumurtlamadır. Kadınların yumurtlama döneminde, olgun...
Gebelikte astım ilaçlarını kullanmak güvenli midir... Astım ve Gebelik. Hamilelikte astım bulguları değişir mi?. Evet, bazen değişim gözlenebilir. Astım bulguları iyileşebilir. Sabit kalabilir veya kötüle...
Gebelik Döneminizde de Seksiliğinizden Ödün Vermey... Gebe kadınların birçoğu kendini seksi hissedemez. Ama bu duruma artık aşağıdaki önerileri okuyarak bir son verebilirsiniz. Hamilelik dönemi bir kad...
Postpartum Depresyon( Doğum Sonrası Depresyonu) Ne... Postpartum Depresyon( Doğum Sonrası Depresyonu) Nedir? Postpartum depresyon doğum yaptıktan sonra bazı kadınları etkileyen bir depresyon türüdür. Yeni...
Yumurta Akı Tozu Nedir? Gerçekten İşe Yarıyor Mu ?... Yumurta akı tozu nedir ? Yumurta akı tozu gerçekten faydalı mı ? Yumurta akı tozu nasıl üretilir ?Bu yazımızda bu konu üzerinde detaylı bilgi vereceği...
Sarı Kantaron Yağının Faydaları Sarı kantaron yağının faydaları; Kantaron bitkisinden elde edilen kantaron yağının bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yağın faydalarının çeşitliliği gi...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.