“Ben mi alsam acaba?” Diyen Tezgahtar

Sevgililer günü dolayısıyla eşime fotoğraf makinası almak için bir kaç mağaza gezdim sadece birinde vardı makina o yüzden tekrar o mağazaya gittim. Karşılaştığım muameleyi bir anlatayım size. Belki sizin de başınıza gelmiştir. Aynı mağazaya aynı gün iki kez gitmiş oldum ve iki ayrı satış danışmanı ayrı zamanlarda benimle ilgilendi.

Şimdi mesele şu, ilk gittiğimde gelen danışmanla fotoğraf makinası üzerine konuşurken sürekli “Fiyatı çok iyimiş ya.”, “Ben de mi alsam.” gibi cümleler kurdu. Neyse bu mağazaya ikinci kez geldim başkası geldi aynı muhabbeti yapıyor “aaa benim ki de çalınmıştı ben mi alsam ” diyor.

İçimde fırtınalar kopuyor, lan acaba salak gibi mi duruyorum derken kasaya gittim. Kasadaki adamla başka müşteri arasında geçen diyaloğa bakın. “aa bu kulaklık yarı yarıya düşmüş benim de almam lazım” adam da dediki “Ver bir tane daha.”

Yahu adamlar resmen strateji olarak herkese aynı şeyi söylüyor anladım da, bari herkese yapmayın bilinçlisi var bilinçlisizi var. Benim gibi ürünü almaya zaten karar vermiş birine böyle davranınca çok yapmacık duruma düşüyorsunuz. Buradan sizin gibilere sesleniyorum; bize de mi lolo ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.