Benleri Aldırmak Zararlı Mı?

Benleri Aldırmak Zararlı Mı?  Vücudumuzdaki gereksiz olan detaylardan biri de kuşkusuz benlerdir. Benler siyah, kırmızı ya da kahverengi renklerde olabilir.

Bir insan vücudunda ortalama 80 adet ben vardır. Bu benler  değişik boyutlar ve renklerde olabilirler. Kimileri için et benleri oldukça rahatsız edicidir ve bu benlerden kurtulmak için benleri aldırma ihtiyacı duyulur. Ancak kafalarda oluşan ve bir çok kişinin şehir efsanesi halinde yaydığı inanışlar yüzünden, benlerin aldırılıp aldırılmaması konusunda kararsız kalınmaktadır. Benleri aldırmak zararlı mı sorusuna cevap arayan insanlar için hazırladığımız yazımızda, öncelikle hiçbir zararı olmadığını belirterek işe başlıyoruz.

Benlerinizin şekil ve boyutunda değişiklik olduğunda mutlaka bir cilt doktoruna başvurup, muayene olmanız gerekmektedir.

Benleri Aldırmak için Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle, aldırmak istediğiniz benin muayenesini ve ne çeşit bir ben olduğunu anlamak için dermatoloğa başvurmanız gerekir.

Cildiye de denilen bu bölümdeki hekim beninizi muayene eder ve ameliyata uygun olup olmadığına karar verir. Beniniz kanserli bir ben ise, buna göre tedavi edilirsiniz. Ancak ameliyatı estetik cerrah yapmaktadır. Sizin için uygun bir gün belirlenerek, ben alımı lokal anestezi ile çok kısa bir sürede gerçekleşir.

Çok basit olan bu operasyonu uzman hekimlere yaptırdığınızda, sonucundan memnun kalacağınız bir şekilde operasyon sonrası günlük hayata devam edebilirsiniz.

1 hafta sonra benin patoloji sonucu ve kontrol için tekrar hekime giderek, sonucu öğrenebilirsiniz.

Benler Bir Daha Çıkar Mı?

Aldırdığınız benin yerine yenisi çıkmaz. Böyle bir sorun  olduysa mutlaka hekime başvurup durumu öğrenmeniz gerekecektir.

Et benleri dışındaki benlerin alınması, yüzde çukurluklara neden olabilir ve bu da pürüzlü bir görünümü oluşturur. Dikkatli bir şekilde muayene edilen benlerinizin genetik olduğu ve takip edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Benzer Yazılar

Hisbant Nedir, Hisbant Gerçek Mi ve Fiyatı Nedir ?... Hisbant Nedir ? Osman Pazarlama filminde adı geçen ve görünen, beyin dalgalarına göre bir resim gösteren saç bandına verilen isimdir. Hisbat, filmde Demet Akalı...
Ağır Çekimde Kahrolmak Güvendiğin dağlara kar yağabilir, sırtından bıçaklanabilirsin veya ruhunun ansızın boşluğa düştüğünü hissedebilirsin. Peki o an neler oluyor ? Size an be an anl...
Yonca Evcimik Fırat Tanış Face Swap Okan Bayülgen'in sunduğu Dada'nın klasik Face Swap ritüelinde bu kez Yonca Evcimik ve Fırat Tanış aynı kareye girdi. Aşağıdaki görüntüde iki ünlünün face swap i...
Tokyo Motor Show 2015’den İlginç Otomobil Ko... Her iki yılda bir, Tokyo'da gövde gösterisi yapmak için motor show düzenleniyor. Bu yılki fuarda biribirinden ilginç ve şaşırtıcı otomobiller de var. Bazıları o...

1 Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir