Benleri Aldırmak Zararlı Mı?

Benleri Aldırmak Zararlı Mı?
Eylül 07 09:06 2016

Benleri Aldırmak Zararlı Mı?  Vücudumuzdaki gereksiz olan detaylardan biri de kuşkusuz benlerdir. Benler siyah, kırmızı ya da kahverengi renklerde olabilir.

Bir insan vücudunda ortalama 80 adet ben vardır. Bu benler  değişik boyutlar ve renklerde olabilirler. Kimileri için et benleri oldukça rahatsız edicidir ve bu benlerden kurtulmak için benleri aldırma ihtiyacı duyulur. Ancak kafalarda oluşan ve bir çok kişinin şehir efsanesi halinde yaydığı inanışlar yüzünden, benlerin aldırılıp aldırılmaması konusunda kararsız kalınmaktadır. Benleri aldırmak zararlı mı sorusuna cevap arayan insanlar için hazırladığımız yazımızda, öncelikle hiçbir zararı olmadığını belirterek işe başlıyoruz.

Benlerinizin şekil ve boyutunda değişiklik olduğunda mutlaka bir cilt doktoruna başvurup, muayene olmanız gerekmektedir.

Benleri Aldırmak için Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle, aldırmak istediğiniz benin muayenesini ve ne çeşit bir ben olduğunu anlamak için dermatoloğa başvurmanız gerekir.

Cildiye de denilen bu bölümdeki hekim beninizi muayene eder ve ameliyata uygun olup olmadığına karar verir. Beniniz kanserli bir ben ise, buna göre tedavi edilirsiniz. Ancak ameliyatı estetik cerrah yapmaktadır. Sizin için uygun bir gün belirlenerek, ben alımı lokal anestezi ile çok kısa bir sürede gerçekleşir.

Çok basit olan bu operasyonu uzman hekimlere yaptırdığınızda, sonucundan memnun kalacağınız bir şekilde operasyon sonrası günlük hayata devam edebilirsiniz.

1 hafta sonra benin patoloji sonucu ve kontrol için tekrar hekime giderek, sonucu öğrenebilirsiniz.

Benler Bir Daha Çıkar Mı?

Aldırdığınız benin yerine yenisi çıkmaz. Böyle bir sorun  olduysa mutlaka hekime başvurup durumu öğrenmeniz gerekecektir.

Et benleri dışındaki benlerin alınması, yüzde çukurluklara neden olabilir ve bu da pürüzlü bir görünümü oluşturur. Dikkatli bir şekilde muayene edilen benlerinizin genetik olduğu ve takip edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

İlginizi Çekebilir:

En Sık Görülen Kadın Hastalıkları En Sık Görülen Kadın Hastalıkları. Kadınların doğurganlık özelliği, onu doğadaki karşı cinsi olan erkeklerden ayıran en önemli detaydır. Bu özellik sa...
Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler. Doğum Öncesinde Yapılması Gerekenler .Öncelikle sakin ve stressiz olmalısınız. Kafanızdaki endişelerden kurtulup doğu...
Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? İnsan olarak öyle muazzam bir sistemle yaratılmışız ki robotların ilham kaynağı olacak cinstendir. Fakat her teknolo...
Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri. Dişlerimiz en çok dikkat çeken ve önem taşıyan organlarımızdır. Yemek yerken ve konuşurken dişlerimizin tam olması ger...
Yağ Yakmaya Yardımcı Olan Gıdalar Kilo verebilmek için bazı besinlerin beslenme programınıza girmesi size çok fazla yardım edecektir. Sabah kahvaltınızda yumurta yiyin! Tarçın: T...
Saç Bakımı Nasıl Yapılır ? En problemli saç tipi kuru saçlardır. Mat görüntüsü olan, çabuk kırılan ve kepeklenmeye de en müsait saç tipidir. Peki, saçlarımız neden kurur? Ş...
  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Plastik Ayakkabılık
    Ekim 12, 16:11 #1 Plastik Ayakkabılık

    güzel bir konu

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.