Clickbank: Hoplink’e Müşteri Çekmek

Herşey hazır şimdi bazı teknikler öğrenmeye geldi sıra. Size göstereceğim teknikleri uygulayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Size bir tüyo vereyim, insanlara neye tıkladıklarını göstermeyin.  Hoplink’inizi bir metine bağladınız diyelim. Kullanıcılar bu linkin üzerine geldiğinde sol altta durum çubuğunda bu linkin nereye gittiğini görecekler, hoplink yapı olarak biraz karmaşık olduğundan ve bazen kullanıcı adınızın da yanlış seçilmesinden dolayı itici durmaktadır. Sizin ise tam aksine onları çekmeniz gerekir.

Peki ne yapmalı ?

Hoplinkleri bazı yöntemlerle güzelleştirin, onları çekici hale getirin. Bunu nasıl yapabileceğinizi de bu e-kitap sayesinde öğreneceksiniz. Şimdi ki görevimiz para kazanmak !  Aşağıdaki yöntemleri uygulamaya başlayın.

Web Sitesi Kurarak Pazarlama

Marketplace’den bir ürün seçin, hoplink alın. Bir web sitesi kurun kurduğunuz sitede bu üründen ballandıra ballandıra bahsedin, sonra bu ürünü nasıl alabileceklerini tavsiye edin bu şekilde insanlar linkinize tıklar ve ürün satın alırlar.

En kısa özetiyle web sitesi kurarak pazarlama yöntemi buydu. Sıra geldi bu özeti genişletmeye işin püf noktalarını öğrenmeye. Web sitesi kurmak için iki seçeneğiniz var; ücret ödeyerek bir site kurmak veya ücretsiz bir site sahibi olmak. Her ikisi ile de güzelce satış yapabilirsiniz. Eğer kesinlikle para ödemem diyorsanız benim de yeni başlayanlara tavsiyem olan Ücretsiz seçenekte ilerleyin.

Ücret ödeyerek bir web sitesi sahibi olmak isterseniz, masraflarınız şudur; yıllık domain ücreti ve yıllık hosting ücreti. Kendi hosting ve domaininizide istediğiniz gibi dans edebilirsiniz. İşinize son derece halim olursunuz. İstediğiniz uygulamayı geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bunun için iyice tecrübeli olmanız gerekir.

Ücretsiz bir web sitesi sahibi olmak isterseniz, en  basitinden Blogger hizmetine kolayca üye olup bir blog açabilirsiniz. Bu blogunuzun adresi deneme.blogspot.com şeklinde olur. Hazır şablonlardan istediğiniz birini seçip anında yayına başlayabilirsiniz.

Her iki seçeneğinde kendine göre artıları ve eksileri var. Ben size teknikten bahsetmeye devam edeyim. Web sitesi oluşturdunuz, üründen bahsettiniz ve linkinizi yerleştirdiniz. Müşteri geldi tıkladı ve satın aldı. Döngü tamamlanmış oldu.

Reklam Vererek Para Kazanma

Bu yöntemde marketplace’den elde ettiğiniz linki bir reklam sitesinde yayınlarsınız. Üründen birkaç cümle ve güzel bir başlıkla bahsetmeniz yeterli. Yayınlanan reklamınıza insanlar tıklar satış gerçekleşir ve döngü tamamlanır.

 Döngü bu şekilde rahatlıkla tamamlanabilir, bu konudada bilmeniz gereken noktalar var o da şunlar; her reklam sitesi clickbank ürünlerini satmanızı sağlayacak olan hoplinkleri kabul etmemekte. Ayrıca hoplinkleriniz çırılçıplak ortada göründüğünde insanlar tıklamamakta.

Daha önce söylediğim hoplink gizleme olayı burada kullanılacak.  Hoplink gizleyerek reklam sitelerini ve kullanıcıları kandırabilirsiniz.  O yöntemlerden bazıları şunlar;

Çeşitli URL kısaltma sitelerini kullanabilirsiniz.

  Url kısaltma siteleri sayesinde linkinizi gizleyebilirsiniz, eğer reklam vereceğiniz sistemde url takip sistemi varsa bu yöntem işe yaramaz, çünkü sistem linki takip edip nereye vardığını kontrol eder. Bu sistem sadece bazı büyük reklam servislerinde vardır, Google Adwords gibi. Adwords dışında da binlerce reklam servisi vardır ve siz bunları keşfettikçe daha çok zevkine varacaksınız bu işin.

Örnek: Bitly, Tinyurl vs.

 

Domain ile Maskeleme yöntemi

 

 Bir domain satın alın ve domain ayarlarınızdan yönlendirme yaparak hoplinkinize yönlendirin, reklam verdiğiniz sitelere  ise satın aldığınız domaininizi verin. Bu yöntem sıkça kullanılır.

 Kullanacağınız bazı yöntemlerde yine size bazı gizleme taktiklerini göstereceğim. Şimdiye kadar şunları öğrendik, istersek bir web sitesi kurabilir ve üzerinden pazarlama yapabiliriz, istersek de reklam vererek hiç uğraşmadan para kazanabiliriz. Birinde hiç para ödemeyiz ve diğerinde ya aylı olarak yada tıklama başına olarak ödeme yaparız.

Sistemleri temel olarak öğrendik, şimdi bazı örnek uygulamalara geçelim.

İlginizi Çekebilir:

Para Kazanmak Bir Mecburiyettir ! Ya Zengin Olmak ... Tarihe bakıp zenginlere bir göz atalım, 2014 yılında yaşını başını almış ve arkasına büyük sermayeleri depolamış insanlar genelde 20-30 sene önce ülke...
PayPal Türkiye’den Çekildi Alternatifleri Bu... Dünyanın en büyük online para ödeme sistemi olan PayPal, Türkiye'deki yeni düzenlemelerin ardından BDDK'dan lisans alamayınca hizmetlerini durdurma ka...
Vesaik Mukabili Ödeme Güvenli Mi ? Ya Ödenmez İse ... Vesaik Mukabili Ödeme Güvenli Mi ? Ya ödenmez ise ? Bu yazımda vesaik mukabili diğer adıyla evrak mukabili ödeme yöntemi üzerinde birkaç hususa değinm...
CRM Nedir ? CRM, müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelmektedir. İngilizcesi Customer Relationships Management. Müşteri ilişkileri yönetimi bir diyettir buna ka...
Evde Saç Tokası Yaparak Para Kazanmak Ev hanımları için para kazanmanın binbir alternatif yolu bulunmaktadır. Bu alternatif yollar daha çok küçük maaliyetler ile başlanarak evde saç tokası...
Akreditif Açıklamaları 46A Ve 47A Çözüm Metinleri... Bu sayfada güncel olarak akreditif açıklamaları yer alacaktır. Sürekli eklemeler yapılarak ihracat yapan ve akreditif metinleri ile uğraşanlar için ve...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.