En Sık Görülen Kadın Hastalıkları

En Sık Görülen Kadın Hastalıkları
Ağustos 16 09:00 2016

En Sık Görülen Kadın Hastalıkları. Kadınların doğurganlık özelliği, onu doğadaki karşı cinsi olan erkeklerden ayıran en önemli detaydır. Bu özellik sayesinde bir çok avantajı olan kadınların, dezavantajları da vardır.

Kadınlarda en sık görülen kadın hastalıkları arasında vajinal rahatsızlıklar ve meme hastalıkları oldukça önemlidir ve tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ölümcül olabilecek olan bu hastalıklar, genelde doğurganlık özelliği ile ilgilidir.

Kadın olmanın sıkıntıları arasında yer alan bu hastalıkların bazıları önemsiz olsa da, bazı durumlarda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle bir çok kişi düzenli kontrollerini aksatmamaya özen göstermektedir.

Vajinal Akıntılar

Genç ya da yaşlı her kadında vajinal akıntılar görülmektedir. Bu akıntılar yumurtlama dönemlerinde de söz konusudur. Ancak bazı durumlarda kokulu olan akıntılar katı kıvamda ya da kanlı olarak olabilir.

Böyle bir durumda hemen kadın hastalıkları ve doğum uzmanına giderek gerekli tedbirlerin alınması ve tedavinin yapılması gerekmektedir.

Adet Düzensizlikleri

Özellikle son on yıllarda kadınlarda adet düzensizlikleri çok fazla görülmektedir. Polikistik over sendromu, erken menopoz ya da kist gibi sorunlar nedeniyle adetlerin düzensiz olması söz konusu olmaktadır.

Adet düzensizliği çocuk sahibi olmaya da engel olduğundan ve bu durumu zorlaştırdığından, kısırlık sorununu da beraberinde getirebilmektedir.

İdrar Kaçırma

Özellikle doğum sonrası görülmeye başlayan idrar kaçırma sorunu bir çok kadının çekindiği ve doktoruna söylemekte zorlandığı bir sorundur.

Oysa ki tedavisi oldukça basit olan bu sorun, kişinin sosyal hayatını ciddi derecede etkiler ve bu nedenle tedavi edilmesi gerekir.

Meme Kanseri

Kadınlarda en yüksek oranda görülen kanser tipi olan meme kanseri, genelde erken teşhis yapıldığında hayat kurtaran bir tedavi ile düzelebilmektedir.

Kendi kendini muayene sayesinde bir çok kişinin hastalığı fark ederek doktora başvurması nedeniyle, bilinçlenen hastalar sorunsuz bir şekilde tedavi sürecini geçirmektedir.

İlginizi Çekebilir:

Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi. Basen inceltmek isteyen bir çok kadın vardır. Ülkemizin kadınlarının basenleri oldukça geniştir ve doğum ya da ki...
B12 Eksikliği Nelere Neden Olur? B12 Eksikliği Nelere Neden Olur? Eğer çok üşüyorsanız, halsizlikten ya da yorgunluktan yakınıyorsanız, konsantrasyon güçlüğünüz var ise, duygusal olar...
Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir? Son zamanlarda en çık tartışılan konulardan birisi de tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bebek sahibi olamayan çif...
Gebelikte astım ilaçlarını kullanmak güvenli midir... Astım ve Gebelik. Hamilelikte astım bulguları değişir mi?. Evet, bazen değişim gözlenebilir. Astım bulguları iyileşebilir. Sabit kalabilir veya kötüle...
Ev Yapımı Manyetik Hamur Sağlığa Zararlı Mı ?... Son günlerde sık sık manyetik hamuru üzerine yazılar yayınlanmakta fakat ortada yapılan bir yanlış var, ev yapımı manyetik hamurların zararlarını gözd...
Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler. Doğum Öncesinde Yapılması Gerekenler .Öncelikle sakin ve stressiz olmalısınız. Kafanızdaki endişelerden kurtulup doğu...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.