En Yüksek Maaşlı On Meslek

Günümüzde herkez  güzel bir mesleğe sahip olmak ve iyi paralr kazanmayı istemektedir. Yapılan araştırmalar sonucu  en çok para kazandıran meslekler belirlenmiştir. Bu araştırmalar sadece ülkemiz baz alınarak yapılmamıştır.

En Çok Para Kazandıran On Meslek:

CEO

Ceo şirketin en üst kademesindeki çalışandır. Şirketteki en kıdemli kişi olan ceo bütün şirketin işleyişinden sorumludur. Bu sebepten de şirketten hatırı sayılır bir ücret almaktadır.

Pilotluk

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde havayolu taşımacılığı da hızla gelişmekte ve pilotlar da oldukça değerli konumda bulunmaktadır. Yapılması zor bir meslek olsa da pilotların maaşı da astonomik seviyelerde olmaktadır.

Pazarlama

Pazarlama insanların kendi çabası ile üst basamaklara tırmanabileceği mesleklerden bir tanesidir. Özellikle internetin de yaygınlaşması ile pazarlama daha da önemli hale gelmiştir. Bu yüzden de pazarlama müdürlerinin ceo kadar maaş aldıklarını söylemek mümkündür.

Hava Kontrolörlüğü

Havadaki uçakların inip kalkarken izin istedikleri kuledebu hava trafiğini yöneten hava kontrolörleri işin riski de düşünülünce bir hayli yüksek maaşlar almaktadırlar.

Doktorluk

6 yıl okul zorlu bir okul okuyan ardından da uzmanlık sınavlarına girdikten sonra göreve başlayan doktorlar insanların hayatlarında büyük bir rol oynamaktadırlar. Genel anlamda iyi seviyede maaş alırlar. Cerrahların aldıkları maaşlar ise dudak uçuklatmaktadır.

Şirket Avukatlığı

Normal avukatlık düşünüldüğü kadar çok kazandırmasa da şirket avukatlığı son derece iyi seviyede para kazandırmaktadır. Bu yüzden normal avukatlık yerine şirket avukatlığı yapmak çok daha fazla para kazandırmaktadır.

Petrol Mühendisleri

Petrol mühendisleri de diğer mühendislere göre çok daha fazla kazanmaktadır. Özellikle de sondaj alnında çalışan mühendisler çok yüksek miktarda para kazanmaktadır.

Anestezi Teknisyeni

Bir ameliyatta olmazsa olmaz olan anestesi teknisyenleri ameliyatta önemli rol oynamaktadır. Bu mesleği icra eden kişiler çok iyi miktarda para kazanmaktadır.

Diş Hekimliği

Ağız sağlığı sosyal hayatı etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden de diş hekimleri doktorlar kadar para kazanmaktadır. Özellikle de diş cerrahları çok uçuk paralar kazanmaktadır.

Yarış Mühendisleri

Yarış arabalarının tekniğinden sorumlu olan yarış mühendisleri çok önemli bir görev üstlenmektedir. Arabanın birçok işlevi ile ilgilenen yarış mühendisleri Formula 1 gibi üst düzey platformlarda tek kelime ile zengin olmaktadır.

Dolar Alıp Satarak Para Kazanılır Mı? Dolar alıp satarak para kazanabilir misiniz ? Bu yazıyı okuduktan sonra bazı püf noktalar olduğunu göreceksiniz. Basit bazı şeyleri bilerek para kazan...
Eğer Borcunuz Var İse Bu Hataları Yapmayın Günümüz ekonomik koşullarına bakıldığında borcu olmayan insan yok denecek kadar azdır. Bu nedenle borçlu olan kişilerin nasıl davranmaları gerektiği m...
Takı ve Figürlü Aksesuar Yaparak Para Kazanın Özel yeteneklere sahipseniz bu iş tam size göre. Özel yeteneklerden bahsederken bir büyü ya da farklı bir oluşumdan bahsetmiyoruz evde kolaylıkla yapa...
Tahmin Etmesi Zor, Kolay Para Kazandıran İşler Öncelikle söylemek gerekir ki her işin kendine özel zorlukları vardır. Lakin önemli olan kendinizi iyi hissedeceğiniz ve daha az yorulacağınız bir işi...
Dizilerde Figüranlık Yaparak Para Kazanmak Dizi ve sinema sektörünün  hayatımızda ettiği büyük yer tartışılamaz bir gerçektir. Bu sektördeki ana oyuncular dışında tüm  figüran rollerini üstlene...
Evde Mini El Çantası Yapma Evde birçok ürünün yapıma olasılığı günümüz itibarı ile çoğalmış bulunmaktadır.  Özellikle internetin gelişmesi ile sosyal medyaların ev işi yaparak p...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir