En Yüksek Maaşlı On Meslek

En Yüksek Maaşlı On Meslek
Kasım 25 16:18 2016

Günümüzde herkez  güzel bir mesleğe sahip olmak ve iyi paralr kazanmayı istemektedir. Yapılan araştırmalar sonucu  en çok para kazandıran meslekler belirlenmiştir. Bu araştırmalar sadece ülkemiz baz alınarak yapılmamıştır.

En Çok Para Kazandıran On Meslek:

CEO

Ceo şirketin en üst kademesindeki çalışandır. Şirketteki en kıdemli kişi olan ceo bütün şirketin işleyişinden sorumludur. Bu sebepten de şirketten hatırı sayılır bir ücret almaktadır.

Pilotluk

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde havayolu taşımacılığı da hızla gelişmekte ve pilotlar da oldukça değerli konumda bulunmaktadır. Yapılması zor bir meslek olsa da pilotların maaşı da astonomik seviyelerde olmaktadır.

Pazarlama

Pazarlama insanların kendi çabası ile üst basamaklara tırmanabileceği mesleklerden bir tanesidir. Özellikle internetin de yaygınlaşması ile pazarlama daha da önemli hale gelmiştir. Bu yüzden de pazarlama müdürlerinin ceo kadar maaş aldıklarını söylemek mümkündür.

Hava Kontrolörlüğü

Havadaki uçakların inip kalkarken izin istedikleri kuledebu hava trafiğini yöneten hava kontrolörleri işin riski de düşünülünce bir hayli yüksek maaşlar almaktadırlar.

Doktorluk

6 yıl okul zorlu bir okul okuyan ardından da uzmanlık sınavlarına girdikten sonra göreve başlayan doktorlar insanların hayatlarında büyük bir rol oynamaktadırlar. Genel anlamda iyi seviyede maaş alırlar. Cerrahların aldıkları maaşlar ise dudak uçuklatmaktadır.

Şirket Avukatlığı

Normal avukatlık düşünüldüğü kadar çok kazandırmasa da şirket avukatlığı son derece iyi seviyede para kazandırmaktadır. Bu yüzden normal avukatlık yerine şirket avukatlığı yapmak çok daha fazla para kazandırmaktadır.

Petrol Mühendisleri

Petrol mühendisleri de diğer mühendislere göre çok daha fazla kazanmaktadır. Özellikle de sondaj alnında çalışan mühendisler çok yüksek miktarda para kazanmaktadır.

Anestezi Teknisyeni

Bir ameliyatta olmazsa olmaz olan anestesi teknisyenleri ameliyatta önemli rol oynamaktadır. Bu mesleği icra eden kişiler çok iyi miktarda para kazanmaktadır.

Diş Hekimliği

Ağız sağlığı sosyal hayatı etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden de diş hekimleri doktorlar kadar para kazanmaktadır. Özellikle de diş cerrahları çok uçuk paralar kazanmaktadır.

Yarış Mühendisleri

Yarış arabalarının tekniğinden sorumlu olan yarış mühendisleri çok önemli bir görev üstlenmektedir. Arabanın birçok işlevi ile ilgilenen yarış mühendisleri Formula 1 gibi üst düzey platformlarda tek kelime ile zengin olmaktadır.

İlginizi Çekebilir:

E – Ticaret Sitesi Kurmak İsteyenler Bildiğiniz gibi e-ticaret sektöründeki ticaret hacmi gittikçe artıyor ve herkesin iştahını kabartıyor. Ben de bir araştırma yapıp maliyet ve işletme i...
WordPress Güncel Ping Adresleri Özellikle de indekslenme hızını arttırmak için WordPress kullanıcılarının sağlam ping adreslerine ihtiyaçları var, işte size güncel bir Ping listesi. ...
Neden ERP ? Neden ERP sorusunun cevabını almadan önce mutlaka ERP Nedir ? Başlıklı yazımızı mutlaka okuyunuz. ERP sistemleri işletmelerin tüm verilerini tek pl...
Alışverişte Toplam’ı Hesaplayan Mobil App Pr... Alışveriş yaparken sepete koyduklarımız ne kadar tutacak bilmiyoruz. Bu bilinmezliği yenmenin tek çözümü de sizin de bildiğiniz gibi teknoloji. Bu kon...
Evde Çoçuk Bakıcılığı İşi İle Para Kazanmak... Ev hanımları için evde para kazanma yöntemlerinden biri de oldukça tanıdık bir iş olan çocuk bakıcılığıdır. Evde boş zaman geçirmekten sıkılan ev hanı...
Evde Örgü Yaparak Para Kazanmak Günümüz itibari ile artık evde yapabileceğimiz işlerde genel bir çeşitlilik yaşanmaktadır. Bu çeşitliliğin başına da sektörlerde duyulan ihtiyaç ve ev...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.