Epson L365’de Tarama Nasıl Yapılır ? Ayarları İle

Epson L365’de nasıl tarama yapabileceğinizi bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Pek çok kişi tarama özelliğini kullanırken sorunlar yaşamakdatır aşağıdaki bilgileri okuyup yönergelere uyarak çok rahat bir şekilde istediğiniz dosyayı taratabilirsiniz. Öncelikle Epson marka yazıcınızın yükleme CD’si ile kurulumunu yaptığınızı farz ediyorum. Eğer kurulum aşamasında yaşamış olduğunuz sorunlar var ise yorumlar kısmından bu yazının altına yorum yapabilirsiniz.

epson tarama nasıl yapılır

İlk adım, Başlat tuşuna basıp tüm programlar sekmesine tıklıyoruz ardından EPSON’a ve EPSON SCAN’a tıklıyoruz. Açılan sekmede tekrar EPSON Scan programına tıklıyoruz. İsterseniz en son ulaştığınız dosyaya sağ tıklayıp masaüstünde kısayol oluşturabilirsiniz. Böylelikle her seferinde böyle uğaşmazsınız.

Programı açtığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. Ayarları aşağıdaki gibi yapın, genellikle A4 tarandığından boyut A4 olarak ayarlı.  Çözünürlük kısmını arttırsanız daha büyük tarama dosyaları elde edersiniz ve zoom yaptıkça görüntü bozulmaz fakat dosya çok yer kaplar ve tarama işlemi uzar buna dikkat edin. Bu pencerede “Tara” butonuna basın.epson tarama nasıl yapılır 2

Ardından bir pencere daha açılacak burada birşey değiştirmenize gerek yok, dosya adına ben Teknobilim yazdım siz başka birşey yazabilirsiniz. Sağdaki sayacı sıfırlayabilirsiniz, eğer bir kaç kağıt peşpeşe tarayacaksınız dosyalar şu şekilde kaydedilecek, Teknobilim001, Teknobilim002 gibi.

epson tarama nasıl yapılır 3

Ardından tamam’a basın cihazınız dosyanızı tarayıp belirttiğiniz konuma kaydedecektir. Kağıdı kendinize ve sağa doğru dayalı şekilde yerleştirmeyi unutmayın tıpkı aşağıda olduğu gibi.

epson tarama yapma

Benim kullandığım model WiFi özelliğine sahip yani kablosuz olarak çalışıyor. Genel olarak başarılı ve sorun çıkarmayan bir makina hem renkli çıktılarımı alıyorum hem tarama yapıyorum hem de fotokopi çekiyorum. Oldukça kullanışlı ve almak isteyenlere rahatlıkla tavsiy edebilirim. Ayrıca mürekkep tankı olduğu için şuan piyasadaki satın alabileceğiniz en ekonomik baskı makinasıdır diyebilirim. Tek dezavantajı ara sıra kafa temizleme kafa ayarlama gibi sıkıntıları olması ve ansızın durup mürekkeple ilgili otomatik işlemler yapması ama sinir bozucu bir yanı yok. Yukarıda da belirttiğim gibi sorun yaşarsanız aşağıdaki yorumlardan bana yazınız.

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.