Facebook Sevgili Bulma Özelliği Nasıl Çalışıyor ?

Facebook, Tinder’ın yerine de göz dikti. Arkadaş bulma hizmeti veren Tinder yüzlerce ülke de yakınınızda olan insanlarla tanışabilme fırsatı sunan ve çok tercih edilen bir uygulama. Facebook ise kurulduğu günden bu yana çeşitli hizmetleri de bünyesine katarak kullanıcılarına her hizmeti verebilmeyi vaat eden eski sosyal medya sitesi. Aralarında rekabet olması mümkün değil fakat Facebook bu hizmeti de bünyesine katmaya karar verdi.

Facebook yaptığı açıklamada: “Potansiyel eşleşmeler arkadaşlık tercihlerine, ortak olanlara ve karşılıklı arkadaşlara göre önerilecektir. Grupları veya Etkinlikleri aracılığıyla benzer ilgi alanlarına sahip başkalarını keşfetme seçeneğine sahip olacaklar.” ifadesini kullandı. Hizmet yaklaşık 1 yıl sonra herkes için aktif hale gelebilir. Şimdilik gelecek olan hizmet ile birlikte yakın konumda olanların eşleşip eşleşmeyeceğini bilmiyoruz fakat ön görülen çalışma şekli şu olacak;

  1. Sadece ilk adınız ile bir form dolduracaksınız ve oluşacak profiliniz ekli arkadaşlarınıza görünmüyecek. Ne profilinize tıkladıklarında görecekler ne de bildirimlerde.
  2. Yeni gelen eşleşme özelliği üzerinde gezinerek ilgi alanlarınızı belirleyecek ve istediğiniz ilgi alanlarına göre eşleşmeler bulabileceksiniz.
  3. Gelen eşleşmelerde ki fotoğraflara bakarak ortak alanlarınızın neler olduğunu görebileceksiniz. İlgi alanlarını beğenmediğiniz insanların profil resimlerini atlatabileceksiniz.
  4.  Eğer beğendiğiniz eşleşmedeki kişi de sizin için kilidi kaldırmışa, iletişim kurma yolunuz açılmış oluyor. Bahsettiğim kilit profil resimlerinin yanında bulunacak. Yani bu kişi benimle iletişime geçmek isterse ben hazırım demek gibi bir anlama geliyor diyebiliriz.

Kaynak: https://techcrunch.com/2018/05/01/facebook-dating/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.