Hiç Bilinmeyen On Para Kazanma Yolu

para kazanma yolları 1 - Hiç Bilinmeyen On Para Kazanma Yolu

Günümüzde artık para kazanmak hiç akla gelmeyen yollar da bulunmaktadır. Sadece belli mesleklerin iyi para kazandırdığı düşünülmekteyken çok farklı iş modelleri elit mesleklerden çok daha fazla para kazandırmaktadır.

Bilinenden çok farklı olan 10 para kazanma yolu :

Böcek Yetiştiriciliği

Geleceklerde böceklere yemek menülerinde çok daha fazla yer verilecektir. Zaten şu an yurtdışındaki birçok ülkede en lüks restoranlarda böcekler menülerde yer almaktadır. Bunun ileriki yıllarda ülkemizde de olması kaçınılmazdır. Sadece ipek böceği yetiştiren bir kişi yaklaşık 40 günde 5000 TL civarı para kazanmaktadır. Böcekler tıp, ilaç sanayi ve restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Denek Olmak

İlaç deneği olarak para kazanmak biraz ürkütücü olarak gelmektedir. Fakat bu iş son derece kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Bu işten son derece makul rakamlar kazanmak da mümkündür.

para-kazanma-yollari

Diyet Yemekleri Yapmak

Yemek yaparak para kazanmak bilinen bir iştir. Fakat özel diyet yemekler yaparak para kazanan da birçok insan bulunmaktadır. Özellikle yurtdışında bu işi profesyonel şekilde yapan kişiler çok büyük miktarlar kazanmaktadır.

Fotoğrafçılık Yapmak

İnternette birçok stok fotoğraf sitesi bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı çekeceğiniz birbirinden güzel fotoğraflarla oldukça makul ücretler kazanmak mümkündür.

Sanal Asistanlık

Artık birçok şirket sanal asistanlarla çalışmaktadır. Sanal asistanlık evden rahat bir şekilde yapılmaktadır. Aynı ofislerdeki asistanlar gibi toplantılar, telefon görüşmeleri ve günlük işler organize edilmektedir.

para-kazanma-yollari-2

Uygulama İndirmek

Artık birçok kişi internet üzerinden para kazanmaktadır. Birçok kişi bazı para kazandıran android uygulamaları indirdiklerinde cep harçlığı olocak şekilde para kazanmaktadır. İndirdiğiniz uygulamalrın bazılarında küçük görevler yapmanız istenmektedir. Daha sonra da bu uygulamları kaldırabilirsiniz.

Geri Dönüşüm

Metal, cam, şişe, karton gibi maddeler eri dönüşüm şirketlerinde değerlendirilmektedir. Bu şirketlere getirdiğiniz geri dönüşüm maddeleri miktarınca para kazanmanız mümkündür.

Müzik Dinlemek

Müzik dinleyerek bile para kazanmak mümkündür. İnternette bu şekilde para kazandıran sayısız web sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerdeki müzikleri dinleyerek müziklere yorum yaparak  ve makul ücretler kazanmak mümkündür.

Oyuncak Yapmak

Artık çoğu kişi plastik oyuncakları çocuklarına almayı tercih etmemektedir. Doğal maddelerden yapılan oyuncaklar hem daha uygun hem de sağlıklı olmaktadır. El emeği üretilen bu oyuncakları yaparak para kazanmak mümkündür.

Mantar Yetiştiriciliği

Mantar yetiştiriciliği oldukça karlı bir iştir. İstiridye mantarı basit kapalı bir alanda kolaylıkla yetişmektedir. Bu işin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra mantarları satmak oldukça kolay olmaktadır. Çünkü özellikle gurme restoranların vazgeçilmezi olan mantarlar kolay alıcı bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:

Excel’de, Hücrelerdeki Metinleri Başka Hücre... Excel programında iki ayrı hücrenin içeriğini başka bir hücre içerisinde dinamik olarak birleştirebiliriz. Bu yazımda bunu nasıl pratik olarak yapabil...
Gerçek Para Kazanma Yöntemleri İnsanlar ergenlikten çıkar çıkmaz para kazanmanın yollarını arıyorlar artık. Google'da "zengin olma yöntemleri" cümlesini aratarak zengin olamazsınız ...
Hesap Takip Programı Tavsiyesi Şirketler için hesap takibi denildiği zaman aslında ön muhasebe olarak görülmektedir. Başarılı bir hesap takibi yapılabilmesi için ön muhasebe işlemle...
Proje Fikri: Hızlandırılmış Manzara Videosu Sitesi... Aklıma bir web projesi fikri geldi. Benim şimdilik yapmak için vaktim yok fakat paylaşmak istedim belki birileri benimser ve uygular. Fikir şu; Sabit ...
Clickbank’e Nasıl Üye Olunur ? Bu bölümde en çok tercih edilen satış ortaklığı sistemi olan Clickbank’e nasıl üye olacağınızı öğreneceksiniz. Dipnot düşeyim, üyelik ücretsizdir. Şim...
Bir Telefonda Depocu Diğerinde Müşteri Pazarlamacı bey telefon görüşmesi yapmaktadır. Bir telefonda depocu Ahmet bir telefonda müşteri Mehmet. Böyle bir görüşmeyi aynı anda yaptınız mı hiç ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.