Hiç Bilinmeyen On Para Kazanma Yolu

Hiç Bilinmeyen On Para Kazanma Yolu
Kasım 25 15:43 2016

Günümüzde artık para kazanmak hiç akla gelmeyen yollar da bulunmaktadır. Sadece belli mesleklerin iyi para kazandırdığı düşünülmekteyken çok farklı iş modelleri elit mesleklerden çok daha fazla para kazandırmaktadır.

Bilinenden çok farklı olan 10 para kazanma yolu :

Böcek Yetiştiriciliği

Geleceklerde böceklere yemek menülerinde çok daha fazla yer verilecektir. Zaten şu an yurtdışındaki birçok ülkede en lüks restoranlarda böcekler menülerde yer almaktadır. Bunun ileriki yıllarda ülkemizde de olması kaçınılmazdır. Sadece ipek böceği yetiştiren bir kişi yaklaşık 40 günde 5000 TL civarı para kazanmaktadır. Böcekler tıp, ilaç sanayi ve restoranlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Denek Olmak

İlaç deneği olarak para kazanmak biraz ürkütücü olarak gelmektedir. Fakat bu iş son derece kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Bu işten son derece makul rakamlar kazanmak da mümkündür.

para-kazanma-yollari

Diyet Yemekleri Yapmak

Yemek yaparak para kazanmak bilinen bir iştir. Fakat özel diyet yemekler yaparak para kazanan da birçok insan bulunmaktadır. Özellikle yurtdışında bu işi profesyonel şekilde yapan kişiler çok büyük miktarlar kazanmaktadır.

Fotoğrafçılık Yapmak

İnternette birçok stok fotoğraf sitesi bulunmaktadır. Bu siteler aracılığı çekeceğiniz birbirinden güzel fotoğraflarla oldukça makul ücretler kazanmak mümkündür.

Sanal Asistanlık

Artık birçok şirket sanal asistanlarla çalışmaktadır. Sanal asistanlık evden rahat bir şekilde yapılmaktadır. Aynı ofislerdeki asistanlar gibi toplantılar, telefon görüşmeleri ve günlük işler organize edilmektedir.

para-kazanma-yollari-2

Uygulama İndirmek

Artık birçok kişi internet üzerinden para kazanmaktadır. Birçok kişi bazı para kazandıran android uygulamaları indirdiklerinde cep harçlığı olocak şekilde para kazanmaktadır. İndirdiğiniz uygulamalrın bazılarında küçük görevler yapmanız istenmektedir. Daha sonra da bu uygulamları kaldırabilirsiniz.

Geri Dönüşüm

Metal, cam, şişe, karton gibi maddeler eri dönüşüm şirketlerinde değerlendirilmektedir. Bu şirketlere getirdiğiniz geri dönüşüm maddeleri miktarınca para kazanmanız mümkündür.

Müzik Dinlemek

Müzik dinleyerek bile para kazanmak mümkündür. İnternette bu şekilde para kazandıran sayısız web sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerdeki müzikleri dinleyerek müziklere yorum yaparak  ve makul ücretler kazanmak mümkündür.

Oyuncak Yapmak

Artık çoğu kişi plastik oyuncakları çocuklarına almayı tercih etmemektedir. Doğal maddelerden yapılan oyuncaklar hem daha uygun hem de sağlıklı olmaktadır. El emeği üretilen bu oyuncakları yaparak para kazanmak mümkündür.

Mantar Yetiştiriciliği

Mantar yetiştiriciliği oldukça karlı bir iştir. İstiridye mantarı basit kapalı bir alanda kolaylıkla yetişmektedir. Bu işin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra mantarları satmak oldukça kolay olmaktadır. Çünkü özellikle gurme restoranların vazgeçilmezi olan mantarlar kolay alıcı bulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:

Evde Çoçuk Bakıcılığı İşi İle Para Kazanmak... Ev hanımları için evde para kazanma yöntemlerinden biri de oldukça tanıdık bir iş olan çocuk bakıcılığıdır. Evde boş zaman geçirmekten sıkılan ev hanı...
Para Kazanmak Bir Mecburiyettir ! Ya Zengin Olmak ... Tarihe bakıp zenginlere bir göz atalım, 2014 yılında yaşını başını almış ve arkasına büyük sermayeleri depolamış insanlar genelde 20-30 sene önce ülke...
Borsa Yatırımı ile Nasıl Para Kazanılır? Günümüz para piyasalarının en büyüğü olan, ticaret amaçlı malların ve kıymetli evrakların alınabilip satılabildiği borsa, eğer iyi öğrenilirse gerçekt...
Ladida App İncelemesi Uzun zamandır kullandığım çok eğlenceli bir uygulamayı tanıtmak istiyorum, adı Ladida. Bu uygulamayı çok seviyorum, çünkü açıp dilediğim gibi şarkı sö...
Digital Touch Ücretli Mi ? iPhone,iPad’de Na... Apple'ın son güncellemesi ile birlikte gelen başta farkedilmeyen ama fark edildiğine hayranlık uyandıran yeni özellik digital touch nedir ? Digital to...
Nintendo amiibo Figürlerinin Satış Rakamını Açıkla... Geçtiğimiz yıl oyun konsolu üreticisi Nintendo oyunlar için yaratılan karakterlerin oyuncak şeklinde figürlerinin üretileceğini açıklamıştı. Duyurunun...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.