iOS: Youtube’da Müzik Dinlerken Safari’de Gezmek

iOS 10 yüklü iPhone ve iPad gibi cihazlarda arkaplanda youtube kaynaklı müzik veya video sesi dinlerken nasıl internette gezinebilirsiniz ? Apple ürünlerinde bu aslında pek bilinmesede çok kolay ve basit bir ipucuyla yapılabiliyor. Sadece internette gezinmek değil her ne isterseniz onu yaparken arkaplanda youtube’dan gelen sesin devam etmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi nasıl yapılacağına geçelim.

Bu işlemi yapmak için ikinci bir web browser indirmemiz gerekiyor, çünkü ios’un arkaplandaki web tarayıcısından gelen sesi çalma özelliğinden faydalanacağız. Yani iki web tarayıcınız olacak, birinde youtube açıp arkaplanda bırakacaksınız diğerinde ise istediğin web sayfasında gezineceksiniz.

Ben Chrome’u tercih ettim. App Store’a girip Chrome yazarak indirin. İndikten sonra açın ve youtube’a girin. Youtube’da herhangi bir videoyu açıp başlatın. Cihaz’ın home düğmesine basıp uygulamayı arkaplana gönderin. Şimdi alt bildirim sekmesini açmak için elinizi ekranın en altından yukarı doğru sürükleyin. Wifi, Bluetooth tuşlarının olduğu alanı parmağınızla sola kaydırın. Gelen alanda play tuşuna dokunun. Müzik çalmaya devam edecek. Ardından Safari veya başka bir uygulamaya girerek istediğiniz şeyi yapabilirsiniz.Bu ipucunu öğrendikten sonra sürekli kullanmak isteyeceksiniz. İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.