Kadını Seksten Soğutan 3 Gerçek Sebep

Kasım 30 10:39 2015

Cinsel ilişki sırasında partnerine soğuk davranan ve ilişkiden kaçar tavırlar sergileyen kadın, ikili ilişkide sorunlara yol açmaktadır. Yatak odasında mutlu olmayan erkekler ise ya mutluluğu dışarda aramakta yada mutsuz bir şekilde yaşamaya alışmakta.  Yapılan araştırmalar kadınların seksten soğutan 9 sebebi tespit etti. Kadının ruh hali de başta olmak üzere, sosyal durum ve ilaçlar da cinsel ilişki sırasındaki libidosunun düşmesine sebep oluyor. İşte o 9 ana neden.

  1-STRES 

Erkeklerde erkan boşalmaya sebep olan stres hali kadınlarda ise cinsel isteksizliğe sebep olmaktadır. Beyinin stres altında ürettiği hormanlar genellikle cinsel arzuları ateşleyen hormonların etkisini yok etmektedir. Stres altındaki vücut cinsel ilişkiden çok vücudun hormonal seviyesini düzenlemeye enerji harcamaktadır. Kadınlar genellikle ekonomik sıkıntılar, iş yerindeki problemler ve hayattaki bazı önemli olaylardan dolayı strese girmektedir. Stres arttığında çoğu kadın rahatlamak için seksi bir çözüm olarak görmez.

2- UYKUSUZLUK

Cinsel ilişkiye girmek vücuda çok fazla enerjiye mal olmaktadır. Bu efor ilk olarak beyinde başlamaktadır. Enerjiyi hormon salgılayarak başlayan beyin böylelikle enerji tüketiminin aniden arttırmaktadır. Yüksek enerji ise tabiki yine vücuttan karşılanmaktadır. Yeterince iyi beslenmemiş ve uykusunu almamış bedenler cinsel ilişki sırasında verimsiz olmaktadır. Araştırmalar iyi bir cinsel deneyim için vücudun yeterince dinlenmiş olması gerektiğini belirtiyor.

3 – ERKEĞİN DAVRANIŞLARI

İnsan mutluluğunu etkileten en önemli hususlardan biri de karşı cinsin kendisine olan davranışları. Erkeğin kadınına karşı olan hareketleri ve tutumları kadının cinsel ilişkiye olan bakışını değiştirebilmektedir. Yapılan yanlışlar bazen efsanelere dayanmaktadır. Maço erkek kültürüne inanmış erkek kadınına cinsel ilişki sırasında sert davranarak ilişkinin kalitesini yükselttiğine inanmaktadır. Oysaki sert davranışlar ve az konuşmak, kadının “eğer haz almadığımı söylersem üzülür”, “Bu benim hiç hoşuma gitmiyor.” , “Eğer konuşursam verimsiz bir dişi olduğumu düşünür.” ,”İlişki pozisyonunu ben belirlersem yanlış anlar mı?” gibi düşüncelere dalmasına neden olmakta. Düşünen kadın ise cinsel ilişkiye konstantre olamamaktadır.

Doğru olan iki bireyin de cinsel ilişki öncesinde ve sırasında rahat konuşabiliyor olmaları, kendi isteklerini, rahat ettikleri pozisyonu, rahatsız oldukları pozizyonları ve hissettiklerini paylaşmalarıdır. Çiftler pozisyonları deneyerek hem kadının hem de erkeğin rahat ettiği şekilde ilişkiye girerse hem daha sağlıklı hemde daha konforlu olacaktır. Bunlara uymayan erkek, seksten aldığı zevki azaltarak kadının ilişkiden kaçar davranışlar sergilemesine sebep olmaktadır.

kadınları seksten soğutan sebepler 1

Bahsettiğimi nedenlerin yanında fizyolojik durumlar da olabilir. Bunlardan da bahsetmek gerekirse şu şekilde özetleyebiliriz.

Doğumkontrol hapı kullanmak: Bazı kadınlar doğum kontrol hapı kullanarak seksüel güdülerinin kaybolduğunu düşünürler. Eğer kendilerini buna inandırırlarsa ilişkide sorunlar çıkmaktadır.

Antidepresan kullanmak: Antidepresan veya başka ilaçlar kullanmak hormonları etkileyeceğinden seskten soğuma olabilir. Bu gayet normaldir. Böyle durumlar kadına destek olmak gerekir.

Bebek emzirmek: Prolaktin hormonun sekse olan ilgiyi azalttığı bilinmektedir.

Partnerler arası anlaşmazlıklar: İlişkiler içinde anlaşmazlıklar seks içinde bir rol oynar. Kavgalar ve geçimsizlik tabiki büyük bir sorundur.

Testesteron hormonunun azlığı: Vücudumuzdaki toplam testesteron hormonunu bilmek yararlı olabailir. Testesteron hormonunun az yada çok salgılanması cinsel isteklilikle doğru orantılıdır. Eğer böyle bir sorun var ise mutlaka doktora görünmelidir.

Sonuç olarak kadınların neden seksten soğuduğunu artık biliyoruz. Sorunları tespit edip çözüme giden yolda ilk adımı atmak bile çiftlerin mutluluğuna katkı sağlayacaktır. En büyük görev tabiki erkeğe düşmektedir. Cinsel ilişki öncesinde yaşatılacak romantik bir deneyim ve güzel sözler kadının psikolojij durumunu düzeltecek stresten uzaklaşmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir:

B12 Eksikliği Nelere Neden Olur? B12 Eksikliği Nelere Neden Olur? Eğer çok üşüyorsanız, halsizlikten ya da yorgunluktan yakınıyorsanız, konsantrasyon güçlüğünüz var ise, duygusal olar...
Kış Gelmeden Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayı... Kış aylarının gelmesiyle hapşırık ve öksürük sezonu da başlamaktadır. Herkesin ellerinde çabuk tükenen peçeteler yerine tuvalet kağıdı ruloları bulunm...
Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? İnsan olarak öyle muazzam bir sistemle yaratılmışız ki robotların ilham kaynağı olacak cinstendir. Fakat her teknolo...
Tüp Bebek Aşamaları Nelerdir? Son zamanlarda en çık tartışılan konulardan birisi de tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bebek sahibi olamayan çif...
Kokulu Vajinal Akıntı Nasıl Olur? Kokulu Vajinal Akıntı Nasıl Olur? Kadınların en büyük sorunlarından biri de vajinal akıntılardır. Vajinal akıntı, kokulu ya da kokusuz, beyaz, sarı ya...
En Sık Görülen Kadın Hastalıkları En Sık Görülen Kadın Hastalıkları. Kadınların doğurganlık özelliği, onu doğadaki karşı cinsi olan erkeklerden ayıran en önemli detaydır. Bu özellik sa...
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.