Kadınlara Tesettür Uyarısı Yaparken Kovulan Dinciler

Tesettür hakkında bildiriler içeren kağıtlar dağıta n bir grup sarıklı adam, kadınlar tarafından kovuldu. Ankara Kızılay’da bir grup adamın ellerinde kağıtlar ile tesettür hakkında uyarılar dağıttığını duyan bazı sivil toplum örgütlerinin kadınları sokağa dökülüp bu şahısları protesto etti. Haberlere göre kağıtta “tesettüre dikkat edelim hanımlar” başlıklı bir yazı var ve “kömür kapının önüne bırakılır ama elmas evin en gizli köşesine saklanır. çünkü örtü kadının değerinin göstergesidir… lütfen hanımlar örtünmek önemlidir” ifadeler içeriyor.

Sokağa dökülen kadınlar gruba seslenerek “ensarcılar işte burada.” , ” Siz bize nasıl giyineeğimizi söyleyemezsinz.” , “Siz bize nasıl yaşayacağımızı söyleyemezsiniz”, “Defolun burdan.” diyerek protestolarını gerçekleştirdiller. Olayın içinde iki taraf var, hangisinin hangi niyetle bunları yapıyor bilemiyorum. O sarıklarla gezenler gerçek müslümanlar mı ? O protestoyu yapanlar gerçek halk mı ? Yıl olmuş 2016 artık üst düzey yöneticiler halkı manipüle etmek için algı medyası gibi gelişmiş bir tekniği uygulamaktan hiç çekinmiyorlar. Bu devirde çıkan haberlerden etkilenmemek de mümkün değil. İnsanların sinirlerini germek veya huzurlu bir ortam oluşturmak yine bizim elimizde. Olayları yargılarken önce araştırmak gerektiğine inanıyorum.

Yakın zamanda olayla ilgili bir iki haber ve iddia daha çıkarsa demek ki birşeyler dönmüş diyebiliriz. Ayrıca haberin videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir