Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?
Ağustos 17 09:00 2016

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı? Son yıllarda sıkça duyduğumuz ve diyetisyenlerin son modası haline gelen menengiç kahvesi, çitlembik adıyla bilinen bitkiden yapılan hafif içimli bir kahvedir.

Gençlik iksiri olarak algılanan bu kahve, bir çok kişi için her günün vazgeçilmez öğünüdür. Bazı insanlar için kahve içmek bir tutkudur ve kahvesiz güne başlamak oldukça zordur. Bu nedenle aşırı kahve tüketip mideye zarar vermek yerine, daha az tüketip bir öğün menengiç kahvesi içmenin bir çok sorunu da çözdüğü söylenmektedir.

Menengiç kahvesi zayıflatır mı diye soru soran okuyucularımıza yönelik olarak yaptığımız araştırma sonucunda, içeriğindeki mineraller ve yüksek protein nedeniyle, şekersiz olarak ara öğünlerde tüketilmesinin metabolizmayı hızlandırdığını öğrendik.

Menengiç Kahvesi Nasıl Tüketilir?

Menengiç kahvesi, Antep yöresinde çok sık tüketilir. Çünkü yabani Antep fıstığından yapılmaktadır. Öğütülmesi sonrası Türk kahvesi gibi tüketilen bu kahve oldukça yumuşak içimlidir.

Yüksek protein içeren yapısıyla kasların gelişimine yardımcı olur. E vitamini nedeniyle genç görünümü sağlar ve kırışıklıkları geciktirir. Kansızlığı giderdiği ve demir içerdiği bilinen bu kahveyi günde iki kez tüketmek yeterlidir.

Kilo vermek isteyenlerin de kahve tüketiminde tercih edebilecekleri bu kahve, klasik kahvelerin sert içiminden hoşlanmayanlar için ideal bir seçimdir.

Nasıl Kilo Verdirir?

Sütle pişirilen menengiç kahvesinin yağ oranı yüksektir. Fıstık alerjisi olanların tercih etmemesi gereken bu ürünü iki bardaktan fazla tüketmemek gerekmektedir. Aksi halde kilo alabilirsiniz.

Depresyon gibi hastalıklar için ideal olan menengiç kahvesi, tok tutar ve metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle diyet yapan kişiler, bu kahveyi ara öğün olarak tüketirler.

Menengiç kahvesi zayıflama etkisi olabilmesi için önemli olan ara öğünde içmek ve süt ile tüketildiğinde 20 kalori olduğunu unutmamaktır. Ayrıca ishal sorununa da çözüm olan bu kahveyi aktarlardan satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Migrene Ne İyi Gelir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?... Migrene Ne İyi Gelir? Kadın ve erkeklerde çok sık görülen şiddetli baş ağrıları migrene neden olabilir. Bu nedenle bir çok kişi, bu sorunla yaşamayı ö...
Trafikte Sakin Kalmayı Sonunda Başardım Yazıya gündelik hayattaki trafik stresinin ne kadar ciddi boyutta olduğunu anlatarak başlayacaktım fakat vazgeçtim. Hangimiz bunu bilmiyor ki ? Ben de...
Şişkinlik Yapan Gıdalar Şişkinlik Yapan Gıdalar. Hazımsız sorunu kadın ve erkeklerde oldukça fazla rastlanan bir problemdir. Ülkemizde kültürümüz gereği yediğimiz gıdaların h...
Keratokonus Hastalığı Nedir ? Keratokonus nedir ? Az bilinen bir göz hastalığı olan keratakonus hastalığı nedir ? Keratokonus, korneanın gittikçe şekilde incelerek öne doğru konik ...
Benleri Aldırmak Zararlı Mı? Benleri Aldırmak Zararlı Mı?  Vücudumuzdaki gereksiz olan detaylardan biri de kuşkusuz benlerdir. Benler siyah, kırmızı ya da kahverengi renklerde ola...
Ovulasyon Testi İle Hamile Kalabilirsiniz ! Ovulas... Ovulasyon Testi İle Hamile Kalabilirsiniz. Ovulasyon Nedir? Ovulasyonun döngüsü diğer bir adı da yumurtlamadır. Kadınların yumurtlama döneminde, olgun...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.