Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

menengiç kahvesi zayıflatır mı - Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı?

Menengiç Kahvesi Zayıflatır Mı? Son yıllarda sıkça duyduğumuz ve diyetisyenlerin son modası haline gelen menengiç kahvesi, çitlembik adıyla bilinen bitkiden yapılan hafif içimli bir kahvedir.

Gençlik iksiri olarak algılanan bu kahve, bir çok kişi için her günün vazgeçilmez öğünüdür. Bazı insanlar için kahve içmek bir tutkudur ve kahvesiz güne başlamak oldukça zordur. Bu nedenle aşırı kahve tüketip mideye zarar vermek yerine, daha az tüketip bir öğün menengiç kahvesi içmenin bir çok sorunu da çözdüğü söylenmektedir.

Menengiç kahvesi zayıflatır mı diye soru soran okuyucularımıza yönelik olarak yaptığımız araştırma sonucunda, içeriğindeki mineraller ve yüksek protein nedeniyle, şekersiz olarak ara öğünlerde tüketilmesinin metabolizmayı hızlandırdığını öğrendik.

Menengiç Kahvesi Nasıl Tüketilir?

Menengiç kahvesi, Antep yöresinde çok sık tüketilir. Çünkü yabani Antep fıstığından yapılmaktadır. Öğütülmesi sonrası Türk kahvesi gibi tüketilen bu kahve oldukça yumuşak içimlidir.

Yüksek protein içeren yapısıyla kasların gelişimine yardımcı olur. E vitamini nedeniyle genç görünümü sağlar ve kırışıklıkları geciktirir. Kansızlığı giderdiği ve demir içerdiği bilinen bu kahveyi günde iki kez tüketmek yeterlidir.

Kilo vermek isteyenlerin de kahve tüketiminde tercih edebilecekleri bu kahve, klasik kahvelerin sert içiminden hoşlanmayanlar için ideal bir seçimdir.

Nasıl Kilo Verdirir?

Sütle pişirilen menengiç kahvesinin yağ oranı yüksektir. Fıstık alerjisi olanların tercih etmemesi gereken bu ürünü iki bardaktan fazla tüketmemek gerekmektedir. Aksi halde kilo alabilirsiniz.

Depresyon gibi hastalıklar için ideal olan menengiç kahvesi, tok tutar ve metabolizmayı hızlandırır. Bu nedenle diyet yapan kişiler, bu kahveyi ara öğün olarak tüketirler.

Menengiç kahvesi zayıflama etkisi olabilmesi için önemli olan ara öğünde içmek ve süt ile tüketildiğinde 20 kalori olduğunu unutmamaktır. Ayrıca ishal sorununa da çözüm olan bu kahveyi aktarlardan satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Sağlıklı Zayıflamanın Beş Altın Kuralı Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı zayıflamak için çok uğraşıyor ama bir türlü istediğiniz gibi zayıflayamıyorsunuz. Zayıflamak için binlerce öner...
En Sık Görülen Kadın Hastalıkları En Sık Görülen Kadın Hastalıkları. Kadınların doğurganlık özelliği, onu doğadaki karşı cinsi olan erkeklerden ayıran en önemli detaydır. Bu özellik sa...
Modern Tıp ile Alternatif Tıp Arasındaki Farklar... Sizce alternatif tıp mı yoksa modern tıp mı tercih edilmeli ? Peki siz tam olarak alternatif tıp ile modern tıbbın ne olduğunu biliyor musunuz ? Öncel...
Trafikte Sakin Kalmayı Sonunda Başardım Yazıya gündelik hayattaki trafik stresinin ne kadar ciddi boyutta olduğunu anlatarak başlayacaktım fakat vazgeçtim. Hangimiz bunu bilmiyor ki ? Ben de...
Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? Karnım Ağrıdığında Ne Yapmalıyım? İnsan olarak öyle muazzam bir sistemle yaratılmışız ki robotların ilham kaynağı olacak cinstendir. Fakat her teknolo...
Kış Gelmeden Doğal Antibiyotik Takviyesine Başlayı... Kış aylarının gelmesiyle hapşırık ve öksürük sezonu da başlamaktadır. Herkesin ellerinde çabuk tükenen peçeteler yerine tuvalet kağıdı ruloları bulunm...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.