Migrene Ne İyi Gelir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?

Migrene Ne İyi Gelir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?
Ağustos 18 09:09 2016

Migrene Ne İyi Gelir? Kadın ve erkeklerde çok sık görülen şiddetli baş ağrıları migrene neden olabilir. Bu nedenle bir çok kişi, bu sorunla yaşamayı öğrenmektedir.

Şiddetli baş ağrısı olan ve ataklar halinde geçmeyen, hayatı etkileyen bu ağrıların olduğu durumlar sıklaşmışsa, nöroloğa gidip muayene olmanız gerekmektedir. Ağrılı sürecin migren atakları sıklaşmaya başladıkça tedavi de bu ağrılara göre şekillenir. Migrene ne iyi gelir derseniz, stressiz bir yaşamın yanında düzenli tetkikler çözüm olacaktır.

Bazı hastalarda ayda bir iki kez ataklar gelebilirken yoğun stres altındakilere ise daha fazla atak gelebilir.

Migren Nasıl Tedavi Edilir?

Migren teşhisinin konması için nörolog tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Migren teşhisi konduktan sonra ise, hekimin vereceği atak durumunda kullanacağınız ilaçları içebilirsiniz.

Migren ilaçlarını kafanıza göre kullanmamanız oldukça önemlidir. Doktor size en uygun olan dozajı ve ilacı verecektir ve atak anında kullanmanız durumunda etkisini göreceksinizdir. Bir çok hastanın ağrı durumunda uyuduğu bilinmektedir. Ancak uyumak tek başına çözüm sağlamak çünkü ağrı şiddetliyse uyumak ağrıyı gidermeyecektir.

Migren Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Migren tedavisi için gerekli önlemler yapılmazsa şiddetli ağrılar devam edebilir diyebiliriz. Çünkü tedavi edilmezse ilerleyecek olan bir hastalık değildir.

Ayrıca bazı yiyecek ve içecekler migren ağrılarını tetiklemektedir. Bu nedenle bazı yiyecekleri tüketmemek oldukça önemlidir.

Başta bira ve kırmızı şarap olmak üzere alkol migren ağrılarını tetikler. Ayrıca çay, kahve, çikolata, işlenmiş et gibi besinler de ağrılarınızı arttırabilir. Bu nedenle beslenme düzeninize de dikkat etmeniz önemlidir.

Migreni olanlar acılı besinler ve zencefil gibi bitkiler tükettiğinde ağrılarının hafiflediğini belirtmişlerdir. Koyu yeşil sebzeler, doğal besinler sayesinde bir çok kişinin sağlıklı beslenmesi nedeniyle atakların da azaldığı belirtilmiş olsa da, bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum yoktur.

İlginizi Çekebilir:

Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler Rahat Bir Doğum İçin Tavsiyeler. Doğum Öncesinde Yapılması Gerekenler .Öncelikle sakin ve stressiz olmalısınız. Kafanızdaki endişelerden kurtulup doğu...
Keratokonus Hastalığı Nedir ? Keratokonus nedir ? Az bilinen bir göz hastalığı olan keratakonus hastalığı nedir ? Keratokonus, korneanın gittikçe şekilde incelerek öne doğru konik ...
Tüp Bebek Tedavisinde Olumsuzluklar ve Sonuçları... Tüp bebek tedavisi, bazı sorunlardan dolayı bebek sahibi olamayan çiftlerin çok sık kullandığı genellikle başarılı sonuçların elde edildiği fakat bazı...
Bebeklerde Kasık Fıtığı Nedir? Neden Olur ? Bebeklerde Kasık Fıtığı Nedir? Erkek çocukta testislerin gelişimi daha anne karnındayken kendisine ait karın boşluğunda gelişimi başlar. Karın boşluğu...
Gebelikte astım ilaçlarını kullanmak güvenli midir... Astım ve Gebelik. Hamilelikte astım bulguları değişir mi?. Evet, bazen değişim gözlenebilir. Astım bulguları iyileşebilir. Sabit kalabilir veya kötüle...
Detoks Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaza Detoks ile Hazırlanın. ‘’Detoks’’ son yılların en moda tanımlarından biridir. Detoks kelimesi duyulduğunda herkesin aklına meyve ve sebze suları ...
  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.