Migrene Ne İyi Gelir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?

Migrene Ne İyi Gelir? Kadın ve erkeklerde çok sık görülen şiddetli baş ağrıları migrene neden olabilir. Bu nedenle bir çok kişi, bu sorunla yaşamayı öğrenmektedir.

Şiddetli baş ağrısı olan ve ataklar halinde geçmeyen, hayatı etkileyen bu ağrıların olduğu durumlar sıklaşmışsa, nöroloğa gidip muayene olmanız gerekmektedir. Ağrılı sürecin migren atakları sıklaşmaya başladıkça tedavi de bu ağrılara göre şekillenir. Migrene ne iyi gelir derseniz, stressiz bir yaşamın yanında düzenli tetkikler çözüm olacaktır.

Bazı hastalarda ayda bir iki kez ataklar gelebilirken yoğun stres altındakilere ise daha fazla atak gelebilir.

Migren Nasıl Tedavi Edilir?

Migren teşhisinin konması için nörolog tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir. Migren teşhisi konduktan sonra ise, hekimin vereceği atak durumunda kullanacağınız ilaçları içebilirsiniz.

Migren ilaçlarını kafanıza göre kullanmamanız oldukça önemlidir. Doktor size en uygun olan dozajı ve ilacı verecektir ve atak anında kullanmanız durumunda etkisini göreceksinizdir. Bir çok hastanın ağrı durumunda uyuduğu bilinmektedir. Ancak uyumak tek başına çözüm sağlamak çünkü ağrı şiddetliyse uyumak ağrıyı gidermeyecektir.

Migren Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Migren tedavisi için gerekli önlemler yapılmazsa şiddetli ağrılar devam edebilir diyebiliriz. Çünkü tedavi edilmezse ilerleyecek olan bir hastalık değildir.

Ayrıca bazı yiyecek ve içecekler migren ağrılarını tetiklemektedir. Bu nedenle bazı yiyecekleri tüketmemek oldukça önemlidir.

Başta bira ve kırmızı şarap olmak üzere alkol migren ağrılarını tetikler. Ayrıca çay, kahve, çikolata, işlenmiş et gibi besinler de ağrılarınızı arttırabilir. Bu nedenle beslenme düzeninize de dikkat etmeniz önemlidir.

Migreni olanlar acılı besinler ve zencefil gibi bitkiler tükettiğinde ağrılarının hafiflediğini belirtmişlerdir. Koyu yeşil sebzeler, doğal besinler sayesinde bir çok kişinin sağlıklı beslenmesi nedeniyle atakların da azaldığı belirtilmiş olsa da, bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum yoktur.

Benzer Yazılar

Samimiyetsiz Akaryakıt Reklamlarındaki Pompacı Kar... Son zamanlarda görüyorum ki akaryakıt reklamları sürekli pompa başında çalışan personeller üzerinden tasarlanıyor. Soruyorum sizlere siz hiç reklamlardaki gibi ...
İşte Atari Tabancalarının Çalışma Sistemi Küçüğüyle büyüğüyle milyonların oynadığı atarilerdeki tabancaları hatırlıyor musunuz ? Hiç merak ettiniz mi bu küçücük ve hafif tabanca nasıl oluyorda ekrana ni...
Tesla Otomatik Pilot İlk Ölümcül Kazasını Yaptı... Tesla'nın otopilot özelliği ile donattığı Model S, ilk ölümcü kazasını yaptı. Binlerce veriyi saniyede binlerce kez işleyen bu aracın kaza yapma olasılığı yok d...
Otopsi İstiyorum Hayallerime Kurduğum Düşler Eceli... Otopsi İstiyorum Hayallerime Kurduğum Düşler Eceliyle Ölmüş Olamaz sözü bir kamyon arkası sözüdür. Biz halk olarak dünyanın hiçbiryerinde bulunmayaın adete sahi...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir