Mobil ERP Uygulamalarının Avatanjları

Mobil ERP Uygulamalarının Avatanjları
Nisan 29 17:11 2018

ERP uygulamalarının gittikçe arttığı şu dönemde, yerli yazılım şirketlerinin girişken tavırları ile sektör gün geçtikçe büyüyor. Bu büyümenin kullanıcıya avantajı ise tabiki rekabet sonucu daha fazla özelliğin ortaya çıkması. Rekabet eden yazılım şirketleri kendi ERP programlarını satabilmek için diğerinde olmayan özellikleri tespit edip üretiyor veya daha gelişmişini yapıyor. Bu özelliklerden biri de mobilite.

Mobilite terimi, akıllı telefonlarla birlikte gelişen aplikasyonların iş hayatına girmesiyle daha fazla dikkat çekmeye başladı. Öyleki şirket yöneticileri açık açık taleplerini dile getiriyordu zaten, “Biz seyehatteyken veya müşterinin yanındayken iphone veya android kullanarak bazı işlemleri yapmak istiyoruz.” Artık yapabiliyorlar.

Artık bu özelliği sunan yazılımlarla senkronize olan mobil uygulamalarla, müşterinin yanındayken telefonunuzu çıkarıp sipariş girebiliyor, sorulan ürünün depoda olup olmadığını, yok ise ne zaman üretileceğini kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz.

Eğer siz de böyle bir avantaja sahip olmak istiyorsanız şirketinize entegre edilecek olan erp yazılımının böyle bir özelliğinin olup olmadığını mutlaka sorun, yazılım üreticisi bu hizmeti sunmaya ne kadar zaman önce başlamışsa kullanacağınız uygulamanın stabilitesi de o kadar yüksek olacaktır. Kim müşterinin yanında sürekli donup kapanan bir uygulama ile rezil olmak ister ki ? Öyleyse yazılım şirketini seçmeden önce iyi düşünün.

Mobil olmanın en büyük avantajı tabiki seyehat ederken işlerin durmasını engellemesi. Bunun yanı sıra sipariş girme ve depo görüntüleme fonksiyonlarından bahsetmiştim. Peki neden mobili tercih edelim ? Laptoplara ne oldu ?

Laptoplar ilk çıktığında, iş görüşmesinde çantadan çıkarılan laptop bir hayli havalı idi. Sanırım şimdi aynı fors son çıkan akıllı cihazlar ve mobil ERP uygulamaları ile atılıyor.

Müşterinizle yaşayacağınız muhtemel diyalog:

-Ahmet bey, telefondan mı görüyorsunuz ? Nasıl oluyor ? Yani güncel depo durumumu o ? Termin tarihi nasıl hesaplandı ?

-Evet şirketimiz X erp yazılımı entegrasyonu yaptırdı, mobil uygulaması var, sunucu ayarları yapıldıktan sonra dünyanın her yerinden sipariş girebiliyor ve durumunu öğrenebiliyoruz. Ben seyehatte olsam bile temsilciniz ben olduğum için ararsanız anında size ayrıntılı bilgi verebilirim.

Bu mini diyalog bile insanı mobil ERP uygulamalar konusunda heyecanlandırıyor. Umarım yakın zamanda mobil uygulaması olmayan yerli ERP yazılımı üreticisi kalmaz.

İlginizi Çekebilir:

İleri Excel: Makro Nedir ? Ne işe Yarar ? Microsoft office paketinin içinde gelen Excel programını artık bilmeyen kalmadı. Adı herkes duydu tamam, herkes kullanabiliyor kendine tablo yapabiliy...
Evde Saç Tokası Yaparak Para Kazanmak Ev hanımları için para kazanmanın binbir alternatif yolu bulunmaktadır. Bu alternatif yollar daha çok küçük maaliyetler ile başlanarak evde saç tokası...
Katar’a İhracat Nasıl Yapılır ? Katar Devleti, Arap Yarımadası'nın doğusunda bulunan, tek kara sınır komşusu Suudi Arabistan olup diğer tarafları Basra Körfezi ile çevrili olan bir ü...
Evde Nikah Şekeri Hazırlayarak Para Kazanmak Küreselleşen dünyada  ara elemanlara ihtiyaç duyulmakta olup, çalışmayan bireylerin ekonomiye katkısı sağlanmaktadır. özellikle bu sınıfın içinde kala...
Evde Örgü Yaparak Para Kazanmak Günümüz itibari ile artık evde yapabileceğimiz işlerde genel bir çeşitlilik yaşanmaktadır. Bu çeşitliliğin başına da sektörlerde duyulan ihtiyaç ve ev...
Clickbank Nasıl Çalışır ? Neden Tercih Edilir ?... Giriş yaptığınızda yaklaşık 22 kategoride binlerce ürün arasından istediğinizi seçiyorsunuz, o ürün için özel linkinizi sistemden alıyorsunuz ve link ...
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.