Ofiste Birlikte Çalışmak İstemeyeceğiniz En Cins İş Arkadaşı

Ofiste Birlikte Çalışmak İstemeyeceğiniz En Cins İş Arkadaşı
Haziran 27 22:48 2016

Bütün gün emek harcadığınız iş yerinizde eğer iş arkadaşlarınız ile aranızda hiçbir sorun yok ise bunun için ayrıca şükür etmelisiniz zira öyle iş arkadaşları var ki, patron zulmü yanında hiç kalır. Peki nasıl bir cinslikten bahsediyorum ? Hiç merak etmeyin, birazdan madde madde bu denli illallah ettiren kişinin tanımını yapacağım.

Eğer çalışma ortamınız bir ofis ise, birlikte çalışmanız gereken departmanlar ve iş arkadaşları vardır. Bu iş arkadaşları hayatınızı bazen kolaylaştırabilirken bazen de sizi sinir krizlerine sokabilir. Nasıl mı ? Aşağıdaki listeye iyice göz atın ! Eğer etrafınızda böyle insanlar var ise mümkün olduğunca işinizin düşmemesini sağlayın yoksa çalışma günlerini mahvolabilir.

 • Verilen evrakı dikkate almayıp son dakikada, masaya bırakılmış ama benim hiçbir bilgim yok der.
 • İşlerin en yoğun olduğu anda masasında bulunmaz, büyük ihtimalle rutin tuvalet molasına çıkmıştır.
 • Telefon ile aradığınızda acil bir iş olduğunu belirtirsiniz, siz dışarıda trafikte, bankada, devlet dairesinde koştururken o bir fax çekmeyi yarım saatte gerçekleştirir.
 • Yanı başınızda açtığı her telefonda, yerimde olmadığımı söyle der ve internette boş boş takılır.
 • Akşama kadar çok yoğunum der, facebook ve twitter’da takılır.
 • Siz ve arkadaşlarınız iş yetişsin diye yemek saatinden feragat ederken o dakikası dolduğunda kalıp yemeğe gider.
 • E-mail atarak yapılması gereken bir iş hakkında yazarsınız. Buna karşın o geciken işe bahane olarak patrona; bana e-mail atmışlar da kimse bir şey söylemedi ki der !
 • Soğuk bir sabah ofise geçip masanıza oturursunuz ve o da ne ? Camlar açık içerisi bu gibi neden ? Cins arkadaş temizlik görevlisine yerleri sildikten sonra camları aç, 10 dakika sonra beni çağır demiş !
 • Sıcak bir yaz günü öğlen ofise girersiniz, içeride klima kapatılmış neden ? Cins arkadaş klima beni çarpar deyip klimayı kapatmış.
 • Acilen dışarı çıkmanız gerekir ve saygı değer Cins arkadaştan bir belge almanız gerekir. O ne yapar ? Mümkün olduğunca yavaş hareket eder !
 • Cins çalışma arkadaşının en zevk aldığı şey, uyuz bir cep telefonu melodisi ayarlayıp, sesi sona ayarlayıp masaya bırakıp gün aşırı masasını terk etmektir.
 • Siz iyi geçindiğiniz arkadaşlarla kahkahalar attıktan sonra, meraktan sizden biriyle göz teması kurmaya çalışır.

İlginizi Çekebilir:

Marmara Park Tırmanma Duvarı Marmara Park alışveriş merkezinde çok güzel bir tırmanma duvarı yapmışlar. Baştan söyleyeyim çocuklar için tapılmış 10-15 yaş grubu bayılarak sıraya g...
Gündüz Yakılan Gece Söndürülen Otoban Lambaları... Ülkemizin birçok şehrinde yaşanan saçmalıktan bahsetmek istiyorum, sokak ve otoban lambaları gece yanmazken gündüz vakti yanıyor. Internet'te biraz ar...
Panama Belgeleri Nedir ? Neden Önemli ? Panama Belgeleri başlıklı haberleri görmüşsünüzdür. Şuanda tüm dünyayı sarsan bu haber panama belgeleri diye anılıyor. Sızıntı ismini Panama merkezli ...
İşte O An Fatal Error Verdim Geçen esnaf bir abimizin dükkanında dost meclisinde sohbet ediyoruz. Konumuz köşeyi dönmek üzere, kim zengin olmuş, kim parayı vurmuş falan muhabbet i...
94 iPhone 6’yı İçine Soktu ve Yakalandı !... Çin'de üretilen iPhone 6 yine Çin'de 2400 USD olduğundan uyanık bir vatandaş yurtdışından aldığı 94 adet iPhone 6'yı vücuduna sararak ülkeye girmeye ç...
İbrahim ve Oğuzhan’dan “Ne biçim baba&... Yine yeni bir espri, büyük ihtimalle bir kaç güne liselerde, arkadaş ortamlarında dillere yapışır.  Reklamcılık çok ciddi ve para harcanan bir sektör....
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.