Renault TALISMAN Yakıt Tüketimleri Açıklandı

 İlk bakışta Passat mı bu dediniz mi ? Ben dedim. Aracı ilk gördüğümde tam olarak böyle düşündüm ama sonra fark ettim ki yeni moda olan sinirli bakışlar artık bir trend haline gelmiş ve resmen Ford Mondeo, VW Passat ve Renault Talisman kapışıyor ! Diğer iki modeli trakifte de görebiliyoruz fakat bu araç gizemini koruyor.  Tasarıma yorum yapmak gerekirse ben kısaca çok gösterişli demek istiyorum.  Yakıt konusuna geçecek olursak, açıklanan verileri aşağıdaki tablodan kontrol edebilirsiniz. Bu cüssede bir araç için iddialı rakamlar var.

İşin aslına bakacak olursak, motoru tanıdığımız için değerlere pek şaşırmadık çünkü dCİ motor gerçekten bir efsane. Mercedes’in bile beğenip bazı araçlarında kullandığını hatırlatalım. Motor iki hacim seçeneğine sahip 1.5 Lt ve 1.6 Lt.  En düşük yakıt tüketimini 1.5 Lt 110 Hp’lik motorda 3,6 litre ile yakalamışlar. Takdir ettim. Araç Türkiye piyasasında bu yakıt değerleri ve bu cüsse çok gönül fethedecek.

Tüm motorlarda Turbo besleme var, 100 hp güce sahip olan motorda ise çift turbo var. Renault küçük hacimli ve yüksek beygirli araçlar üretme teknolojisini güç geçtikçe geliştiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.