Şifreli Kanalları İzleme [Acemiler İçin]

Şifreli Kanalları İzleme [Acemiler İçin]
Ağustos 31 21:23 2014

Şifreli kanal izlemek isteyenlere başlangıç seviyesinde bilgi vereceğim. Öncelikle şifreli dediğimiz ifade ne anlama geliyor bunu söyleyelim, televizyon kanalları eğer şifreli yayın yapıyorsa o yayın uydu üzerinden verilir fakat bir kripto altında sinyal dağıtılır. Sizin uydu sinyalini alan cihazınız yani reciever’ınız bu kriptonun keylerini bilirse o yayını çözer ve sizde yayını izlersiniz. Şimdi bu keyleri nasıl halledeceğimizi öğrenelim.

Uydu yayınlarının şifrelerini girmek için öncelikle akıllı bir uydu alıcısına ihtiyacınız var bu tıpkı normal telefon ile akıllı telefon arasındaki fark gibi. Akıllı uydu alıcısı dediğim şey linux veya daha çeşitli işletim sistemini çalıştırabilen bir uydu alıcısıdır. Receiver firmaları işletim sistemi tabanlı cihazlar geliştiriyor, doğal olarak bu aletlerin fiyatları diğerlerine göre kat kat daha yüksek.

Bir not düşeyim dreambox görseli koymamın sebebi, çok bilinmeleridir.

Şifreli yayınları izlemek için emu çalıştırabilen bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Emu yüklü cihaz emu altında CCcam veya türevlerini çalıştırarak config dosyalarından keyleri çeker ve yayının şifresini çözer bu cihazların en ileri gelen özellikleri ise keyleri karttan okumanın yanında bir serverdan da çekebiliyor olmalarıdır.

Emu Nedir ?

Bilgisayarınızı düşünün Windows yüklemeseydiniz çalışır mıydı ? Evet ama şuanki yaptıklarınızı yapabilir miydiniz ? Hayır. Peki windowstan başka birşey yükleyebilir miydiniz ? Evet. Pardus, Linux gibi başka yazılımlar da yükleyebilirsiniz. Şunu da unutmayın her program ait olduğu sistemde çalışır.

Şifreyi Nasıl Kırıyorlar ?

Dreambox, satın aldığını kart veya server hizmetinten KEYleri çekerek sistemi çeviriyor. Böylelikle yayını izleyebiliyorsunuz.

Dreambox Nedir ?

Dreambox bir uydu alıcısı markasıdır. Tüm dünyada üzerinde yüzbinlerce hayranı ve takipçisi vardır. Bir çok dosya paylaşım forumu, yüzlerce döküman ve yüzlerce uygulama geliştiricisi bulunmakta. Bu cihazlar tıpkı bir işletim sisteminde olduğu gibi, internete girebiliyor, kayıt yapabiliyor serverlardan bilgi çekebiliyor. Bir çok eğlenceli özelliği de bulunmakta.

 Server Hizmeti Nedir ?

Server hizmeti şudur; bir çok kişi bu işi öğrendikten sonra çeşitli firmaların kartlarını aylık veya yıllık para ödeyerek satın alır. Örneğin X kanallarının aylık aboneliği için 50 TL ödemeyi kabul ederek kartı aldı, bu kartı kendi oluşturduğu server’a vererek bu sistem üzerinden 50 kişiye paylaştı fiyatı da 20 TL yaptı. 50 x 20 = 1000 TL kazandı -50 = 950 TL kar etti. Bu mantıkla onlarca kart aldı diyelim, aylık toplam 1500 TL ödüyor ve server’a izlenebilecek tüm kanallarının keylerini vermiş oluyor.

Tüketici ise yine bütün kanalları izlemek istiyor ama aylık 1500 TL vermek istemiyor, bunun yerine server hizmeti satan adama yıllık 200 TL vermeyi kabul ediyor. İşte tüm mantık bu.

Server Hizmeti Yasal Mı ? 

Türkiye’de yayın yapan Türkiye firmaları hakkında illegal şeyler paylaşmak, yazmak ve konuşmak kesinlikle yasaktır. !

Yurtdışında yayın yapan kanalların yurtdışında konuşlandırılmış serverlerını internetten kolayca bulmak mümkün.

Nasıl Bulabilirim ? 

Yasal olarak engel bulunmayan server hizmetlerini “CCAM server” yazarak bulabilirsiniz.

Hangi cihazları Kullanabilirim ?

Dreambox marka modeller en yaygın olanlardır, bunun dışında Vu Duo+, Atlanda HD Box, Dreambox klonları, Hiremco, Redline vs.

Bu cihazları nereden bulabilirim ? 

İnternette yazdığınızdan hemen bulabilirsiniz, bunun dışında bu işin başkenti İstanbul Karaköy’dür. Yüksek Kaldırım caddesinde mağaza sahipleri olan ve  bu işin pirleri olan adamlar size her türlü desteği verebilir.

Ayrıca bilmenizi istediğim bazı şeyler var, CCcam’in altın çağında tabiri caiz ise peynir ekmek gibi satılan server hizmetleri vardı. Daha sonra ise kanal sahipleri yayınlarını güvence altına almak için yeni teknolojilere yatırım yaptılar. Mesela kart ile cihaz evlendirme, java destekli koruma, devlet destekli kovuşturma gibi her türlü savunma yapılıyor.

Yeni nesil artık IP TV kavramıyla gelişiyor, örneğin Tivibu sistemi, yayınların internet üzerinden paylaşılması mantığına dayanıyor. İnternet üzerinden sürekli veri olarak gelen görüntü hem kaliteli hemde tüketiciye extra özellikler sunuyor. Bazı server hizmeti sunan kişiler artık bu konu üzerinde kafa patlatmaktalar.

Dreambox satın almak için buraya bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Fiat Linea Polen Filtresi Değişimi Aracımızda geçirdiğimiz süre boyunca bulunduğumuz ortama yani kabin içine giren hava bir filtreden geçer. İşte bu filtreye polen filtresi veya kabin f...
Sürekli Çıkan “İnternet Explorer çalışmayı d... Casper marka bir dizüstü bilgisayarımız var, modeli nirvana işletim sistemi Windows 7 Home Basic ve 64-Bit. Son birkaç gündür mavi ekran üzerine mavi ...
Kaskodan Nasıl Para Alınır ? Tecrübemi Anlatıyorum... Yakın zaman içinde kaskodan para aldık. Şimdi bu bilgiye ihtiyacı olanlar için kaskodan para nasıl alınır bunu izah edeceğim. Bir şirket çalışanımız k...
WordPress Virüsü “Silence is golden” Ç... WordPress alt yapılı sistemlere özellikle hacklink eklemek için sürekli saldırılar yapılmaktadır. Siz farketmeden enjekte edilen kodlar sitenize ciddi...
Dumpper WiFi Şifre Kırıcı Dumpper bir Wifi şifre kırma programıdır. Bu yazımızda Wi-Fi sinyaline ulaşabildiğiniz modemlerin kablosuz ağ şifrelerini nasıl kırabileceğinizi öğren...
iPhone’da Twitter’dan Çıkış Yapmak Telefonunuzdan veya tabletinizden Twitter'a girdiniz ama çıkamıyorsunuz, Safari etklileşimlerinde twitter hesabınızın mentionlarını ve takip ettikleri...
write a comment

5 Comments

 1. hakankck83
  Kasım 21, 13:07 #1 hakankck83

  dreambox bende vardı yıllık ücret ödüyordum şifreli kanallar için ama bu bilgi çok iyi oldu teşekkürler

  Reply to this comment
 2. Asuman Mec
  Kasım 21, 13:34 #2 Asuman Mec

  bu güzelde bende baff var iptv özelliği varda hiç kullanmadım nasıl yapılır onu dahi bilmiyorum ..olsa süper olur full avrupa izlerim

  Reply to this comment
 3. Yusuf
  Kasım 25, 18:30 #3 Yusuf

  Sunny AT 14000 nasıl yani oluyor ama

  Reply to this comment
 4. Zeynal
  Ocak 25, 04:03 #4 Zeynal

  Allah razınolsun yarama derman oldun

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Other data you enter will not be shared with any third party.
All * fields are required.