Tesla Model S Kaza Sonrası Görüntüleri

Konumuz yine Tesla Model S fakat bu sefer Elon Musk ekibinin geliştirdiği birbirinden ilginç akıllı özelliklerden değil aracın sağlamlığından bahsedeceğiz. Aşağıdaki fotoğraflar Almanya’da süratli girdiği  virajda kontrolü kaybeden sürücü ile birlikte 5 kişinin geçirdiği kazanın görüntüleri var. Çekilmiş olan kaza sonrası görüntülere dikkatle bakın. Sizce yolcuların kaçı hayatta ? Doğru tahmin ettiniz bütün yolcular hayatta kalmayı başardı.

Araç kontrolden çıktıktan sonra 25 metre havalanmış ve yere çakılmış buna rağmen aracın yapısının dinamikliği halen korunmuş durumda ve diri duruyor. Bu kazanın ardından teknolojik yeniliklerin yanında karoserin ve platformun sağlamlığı da konuşulmaya başladı. Bazı yabancı yorumculara göre aracın ön kısmında motorun yer almaması onun yerine darbe emecek yapıların bulunması kaza anındaki darbeyi emmeye yardımcı olmuş.

Araçtaki yolcu hava yastıkları da dikkatlerden kaçmıyor. Gördüğünüz gibi Tesla Model S her taraftan hava yastıkları ile donatılmış durumda. Can güvenliğine verilen bu önem umarım düşük fiyatlı otomobillere de standart olarak getirilir. İşte o fotoğraflar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.