Tesla’nın Bagajına Çocuk Bindiren Sürücü

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay komşunun güvenlik kamerası kaydını Youtube’a yüklemesi ile popüler oldu. Olay şu, bir sürücü seyir halinde giderken Tesla Marka Model S tipi bir aracı görüyor. Araca dikkatle baktığında bagajda bir çocuk görüyor ve hemen polisi arayıp, şu şu plakalı aracın bagajında bir çocuk var ve bu çok tehlikeli diyerek şikayette bulunuyor. Şikayet üstüne polis aracı bulup peşine takılıyor ve tam sürücüsü eve gelmişken inip durumu kontrol ediyorlar.

Polis araçtan iner inmez sürücüye “Orada koltuk var mı ? Güzelmiş beğendim.” diyor çünkü bagaj zannettiği bölümde 3.sıra koltuk olduğunu görüyor. Olay böylece sorunsuz çözülüyor. Olayın popüler olmasının sebebi, bagajda koltuk olmasının pek alışılmış olmaması. Bagaj koltukları Tesla araçlarında var ve lüx bir opsiyon. Ayrıca çocuklar arkaya bakan koltuklarda oturmaya bayılıyor.

Tesla, Model S için 3.sıra koltuk opsiyonu sunuyor. Bu opsiyon yaklaşım 3.000 USD ve çocuklar için güvenlik anlamında son derece sağlam. Ayrıca resmi şekilde aracın ruhsatına işleniyor.Zannediyorumki bu videodan sonra polisler her gördüğü Tesla’yı çevirip dumur olmayacaklar.

Bilmeyenler için biraz otomobilin üreticisinden bahsedeyim. “Tesla Motors, Inc” isimli elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üreten ve satan bir Amerikan şirketidir. Şirket tamamen elektrikli ilk spor otomobil üretimi, Tesla Roadster, ile dikkatleri çekmiştir. Şirketin ikinci aracı Model S’dir, (tam elektrikli lüks sedan otomobil), ve bu aracı iki yeni araç Model X ve Model 3 modelleri izleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.