Turkcell Tv Plus’da Tv8 Neden Yok ?

Yaklaşık 3 haftadır TV8 kanalı Turkcell Tv Plus’da yok. TV8’de film izlerken tam gece yarısında yayın kesildi. İlk başta bir hata olduğunu bir kaç saate düzeleceğini düşündüm. Öyle olmadı. Yaklaşık 3 haftadır bu kanalı izleyemiyoruz. Sebebini araştırmaya başladım, görüyorum ki ortada saçma sapan sebepler var. Ayrıca hiç bir kurumdan resmi bir yayın yapılmış değil.

Konu ile ilgili araştırma yaparken, resmi duyurular olmadığını gördüm. Buna karşın müşteri hizmetleri ile konuşanların internette paylaştıkları diyaloglardan şunu çıkarıyorum. Galiba, TV8 ile Turkcell arasındaki anlaşma bitmiş, iki taraf yeni dönem için anlaşmaya varamamış. Yani milyonlarca müşteriyi rahatsı eden şeyin sebebi para. Tabiki para olacak, kimse kimseye hayrına yayın yapmıyor değil mi ? Ama ben bu hizmeti satın alırken kanal listesine bakıp öyle aldım ve hiç kimse bana “bakın emin misiniz ? yarın öbür gün bir iki kanalı çıkarırız falan.. aman ha.. bak ses etmezsin değil mi?” demedi. Deseydi ben de, hiç sevmememe rağmen rakip firmayla anlaşırdım !

Bazı web sitelerinde fısıltı adı altında Acun’un Turk Telekom reklamlarında oynaması sebebiyle Turkcell ile arasının açıldığı, bunun üzerine notere gidip ihtar çekerek kanalı TV+’dan kaldırttığı söyleniyor.

Sözleşmeyi inceledim, konumuz hakkında bizi ilgilendiren iki kısım buldum;

4.2  TURKCELL SUPERONLINE, sunduğu ürün ve hizmetlerle diğer katma değerli hizmetleri değiştirmek, kaldırmak, yenilemek ve tüm hizmetler için tarifede ve fiyatlarda değişiklik yapma hakkını, yürürlüğe girmeden makul bir süre öncesinde ABONE’ye duyurmak suretiyle saklı tutar.

4.3 TURKCELL SUPERONLINE, mücbir sebepler, altyapı sağlayıcı kurumun şebeke bakım onarım çalışmaları ve hukuki düzenlemelerden veya işbu sözleşmeden kaynaklanan sebepler başta olmak üzere, TURKCELL SUPERONLINE’ın kusurundan kaynaklanmayan nedenlerle, yetkili resmi makamların uygulamış olduğu kesinti ve kısıtlamalar veya TURKCELL SUPERONLINE’ın yasal kurumlar tarafından kapatılması, faaliyetlerinin geçici bir süre için veya daimi surette durdurulması halinde, elektronik haberleşme hizmetlerinin geç işlemesi, hiç ya da gereği gibi işlememesinden sorumlu tutulamaz ve ABONE, TURKCELL SUPERONLINE’dan bu sebeple herhangi bir talepte bulunamaz.

Bu iki maddeyi ele aldığımızda şunu anlıyorum, eğer TV8’in kaldırılması Turkcell taraflı bir hadise olsaydı bize önceden duyuru yapılmış olması gerekirdi. Yapılmadığı için kusurun Turkcell Superonline’dan kaynaklanmadığı anlaşılıyor. Yine de bu, çok sayıdaki izleyicinin üzülmesine sebep olacak.

Tv8 Kanalını internet üzerinden canlı olarak izlemek için; TV8 CANLI İZLE

Aşağıdaki yorumlar kısmında son durumu takip edebilir ve yorum yapabilirsiniz !

35 Yorum

 1. Hlya Reply

  Evet aynı şeyleri bende araştırdım ama nasıl olacak smdi napmayi düşünüyorsun?
  Çok cnm skldı bu duruma kışın izledigim tek kanal tv8 diyeblrm…

  • teknobilim Post authorReply

   Online imza kampanyası başlatsak destek gelir mi ?

 2. Yener Yılmaz Reply

  ben de bu durumu protesto eden mail lerimi her hafta şikayet hattına gönderiyorum onlar da klişe bir cevap yazıp kapatıyorlar.ama usanmadan yazmaya devam edeceğim zira ülkenin en çok reytinglerine sahip bir kanalı sırf para anlaşması yüzünden izleyicilerine seyrettiremeyen bir tv abone kanalı olmamalı.lütfen sizler de her hafta bu durumu protesto eden mail lerinizi göndermeye devam edin.diğer yandan sözleşme içeriğinde her türlü frekans değişikliği kanal karartma ve iptalini kabul ettiğimizi imzalamış veya onaylamış oluyoruz.hukuk önünde belki haklılar ama ya etik durum?üstelik sözleşmeleri 2 yıllık yapıp belki daha 1 yıl veya daha fazla zamanı olan sözleşmeler vardır.şimdi biz bu kanalın tv 8 ile sözleşme yapmasını mı bekleyeceğiz çok saçma bir durum.bu durumu avukat bir arkadaşıma veya tüketici haklarına danışmayı düşünüyorum.gelişme olursa buradan bilgilendirme yaparım.

 3. yıldırım Reply

  haberlerinizi bekliyoruz bende sürekli şikayette bulunuyorum zaten.

 4. Arda Aladağ Reply

  06 Kasım 2016 Pazar
  Ercan İnan
  Vatan Gazetesi

  Acun Ilıcalı hiç tartışmasız son dönemin en başarılı televizyoncusu. Televizyonculuk kariyerinde basamakları neredeyse sıfırdan, birer ikişer çıkarak çalışkanlığıyla ve zekasıyla geldiği nokta da ayrıca övgüye değer. Hatta ders niteliğinde…

  Yaptığı programlar hep çok seviliyor, rating sıralamasında da açık ara öne geçiyor.
  TV8, onun kontrolüne geçtikten sonra çok büyük sıçrama yaptı. Hem seyircide hem de reklam gelirinde…
  Mobil kanallar için de TV8 çok önemli.
  En çok data tüketimi TV8 seyircileri tarafından yapılıyor.
  Ancak son haftalarda mobil tarafın en önemli oyuncusu Turkcell TV Plus’da TV8 yer almıyor.
  İki taraf arasında bir çekişme var.
  Çekişmenin özünde ise Acun Ilıcalı’nın Turkcell’in rakibi Türk Telekom’un reklam yüzü olması yatıyor.
  İki taraf arasındaki gönül bağı bu anlaşmadan sonra kopmuş görünüyor.
  Turkcell tarafı Acun’a olan kırgınlığını belli etmiş vaziyette.
  “Acun Ilıcalı artık bir medya patronu, dolayısıyla tek bir markanın reklam yüzü olması sahibi olduğu kanalın ticari çıkarları açısından doğru değil” görüşünü savunuyorlar.
  ‘Rakibimiz ile kendi markasını buluşturan birinin kanalına biz şimdi niye reklam verelim’ diyorlar
  Bir diğer gönül koyma noktaları ise kendilerini biraz kazık yemiş görmeleri.
  2008 yılından bu yana Acun Ilıcalı’nın hemen her projesine büyük destek verdiklerinin altını çiziyorlar.
  Maddi karşılığı 50 milyon liranın üzerinde bir destek vermelerine rağmen Ilıcalı’nın Turkcell’in en büyük rakiplerinden birinin reklam yüzü olmasına fena halde bozulmuş durumdalar.
  Aralarında sözleşmeye madde olarak konmuş, kağıda dökülmüş bir anlaşma olmamakla birlikte ‘Ticari etik açısından Acun Ilıcalı’nın rakibe gitmeden önce bize haber vermesini beklerdik’ diyorlar, öncelik hakları olduğunu düşünüyorlar.
  *
  Çıktı mı çıkarıldı mı?
  *
  Kamuoyundaki genel kanı, Turkcell’in bu yukarıda saydığım sebeplerden dolayı Turkcell TV Plus’dan TV8’i çıkardığı yani bir anlamda Acun Ilıcalı’yı cezalandırdığı yönünde.
  Ancak Turkcell tarafı böyle bir tasarrufta bulunmadıklarını ısrarla belirtiyorlar.
  Acun Ilıcalı’nın Kadıköy 16. Noterliği’nden çektiği bir ihtarname ile TV8’i Turkcell TV’den çektiğini söylüyorlar.
  *
  T.Telekom stratejisi
  *
  Doğrusu bir paragraf da Türk Telekom’a açmak lazım.
  Turkcell ile Acun Ilıcalı’yı karşı karşıya getirmeyi başardıkları için…
  Bir taşla iki kuş buna denir herhalde. Hem Acun Ilıcalı gibi çok başarılı bir kimliği reklam yüzü yaptılar hem de tivibu’nun en büyük rakibi Turkcel TV Plus’dan en çok izlenen kanal olan TV8’i çıkaran gelişmelerin yolunu açtılar.
  Ancak Acun Ilıcalı’ya verilen paranın tutarı ve veriliş şekli ile ilgili kurum içindeki tartışmalar bu sevinci biraz gölgelemiş gibi duruyor.
  Anlaşma yeni yönetim tarafından hem pahalı bulunmuş hem de onay şekli, teamüller dışına çıktığı için rahatsızlık yaratmış durumda.
  Bunu da bilmekte fayda var.

 5. drum Reply

  bu ne saçmalıktır. ya sözleşme fes edilsin yada durum düzeltilsin.

 6. mehkoc Reply

  Turkcell Tv Kullanıcısı Olarak İzlediğim Bir Kanal Değil.
  Hoşumada Gitmiyor Değil. (Evde Hanımla Kanal Sorunu Çıkmıyor ))) ).
  Ama Bu konuda Sizlere Kesinlikle Hak Veriyorum.
  İlke Olarak; Yapılan Bu işleme HAYIR Diyelim
  E-Mail ise e-mail imza ise imza atmaya Hazırım.
  Hatta Birazdan ilk Şikayet e-mail imi atmış olurum,
  Saygılar.

 7. cano can Reply

  maç izleyemıyoruzzz daha ne olsun bananeee şaçma sapan 10 yıldır yapılan boş şebekliklerden

 8. Bahar Reply

  Ben yeni üye oldum tv 8 yoksa fes edicem gerekirse tüketici hakem heyetine dava acicam

 9. Derin Reply

  Kaç kez aradım şikayette bulundum böyle saçma bişey yok lütfen şikayetlerimize devam edelim

 10. idil Reply

  yaz ve kış akşamları hergece tv8 i seyrediyorum saçma sapan nedenlerden bir kanal kaldırılır mı hiç? Tekrar ve derhal yayına başlamalı!!!

 11. Zafer Reply

  TV8 herşeyi para olarak gören izleyiciye saygısı olmayan bir kanal. Dün milli maçın son saniyesinde 30 dk reklam verdiler. Belki golleri verirler diye bekledik ve 1 sn lik sonuç görüntüsüyle yayın bitti .

 12. Bilal Gapaylar Reply

  Arkadaslar sadece platforma bağlı kalmak bunun gibi farklı sıkıntılara hep sebep olabilir. Yok teknik ariza çıkar , yok kanal anlaşması biter vs. O yuzden 2. Hdmi girişte turksat çanaklı bir free uydunuz hep yedekte dursun bence. Hem platform da olmayan yerel kanallar gibi kanallara gitmek istediginizde hem de teknik arizalarda imdadınıza yetişiyor.

 13. emrah Reply

  turkcell tv biraz tutunca hemen havalara girdi ve artık suyu ısındı bana parasıyla hizmet veren bir firma benim izlediğim kanalı kendi kafasına göre kaldıramaz. bedavaya izlemiyoruz sonuçta. ve ben iptal ettirmeyi düşünüyorum ve araştırmaya başladım. normal uydu bağlı ama ben genelde geri sararak ve kaydederek izliyorum o yüzden normal uydu benim işimi görmüyor.

 14. Nur beyaz Reply

  4 ay var aboneliğimin dolmasına ama beklemeden iptal edeceğim.

 15. dilek Reply

  aboneliğimin dolmasına 7 ay kaldı.saçma sapan yabancı yemek ve moda kanallarını izlemek istemiyorum.tv8 i acunmu kaldırdı yayından turkcell mi belli değil.

 16. hakanozy Reply

  Merhaba,
  hali hazırda oluşturulmuş bir şikayet metniniz varmı burdaki arkadaşlar sürekli turkcell superonline müşteri destek birimine göndersin. yada şikayetvar.com.tr adresine yapıştıralım . sinir bozucu hale gelmeye başladı.

 17. ahmet Reply

  İnanır mısınız Tv8’i Türkcell TV+ tan nasıl silebilirim diye araştırma yapmıştım ve kaldıramamıştım ve şifreleyememiştim. Bu çok iyi oldu.

 18. Murat Reply

  Ben aboneligimi bitircem sizde bitirin insanların saçma egoları için para ödemeyelim

 19. cas Reply

  Turkcell TV öncelikle kendi içindeki sorunlara çözüm bulmalı… Sezonu kaydedilen dizilerde haberlerden ilk 20 dk yi alıp dizinin son yarım saatini kaydetmeyen rezalet bi platform… Filmleri 5 para etmez ! Taahhutum dolar dolmaz iptal etcem…

 20. İsimsiz Reply

  İlluminatiye çalışan kanalın türkcell de olması yalnıştı türkcell doğrusunu yapmış.

 21. Nehir Reply

  Tv8 yerine a2 diye bi kanal çıkmış ve pazartesi yayına girecek. Ve o kanalda (a2) hep eski diziler yer alıcak. Yer alacak dizilerden bi kaç tanesi adanalı ezel avrupa yakısı doksanlar ve bir kaçı daha bence tv8 in kaldırılması çok kötü oldu survivor olduğu zamanlar herkez ekran başında tv8 i izliyo bence turkcell kendisi kaybedecek

 22. Sinan Reply

  Şimdi tv8 mi çıktı yoksa türkcel mi kapattı bilemedim. Bilen varsa söylesin kime tavır alacağımızı bilelim. Ben acun kapattı ise daha tv8 izlemem yok süperonline dışladı ise daha tek kuruş ödemem. Kısaca efe kimse ona tavır alırım.

 23. Noname Reply

  Nerdeyse 1 aydır tv8i izleyemiyoruz böyle bir sacmalik olmaz turkcelinde umrunda degiliz sanirim sacma safan gecistirip duruyolar boyle rezil bir firma olamaz sözlesmeyi iptal etmek en iyisi

 24. Hüs Reply

  Yazıklar olsun. 6 ay önce TRTV kullanıyordum dondurmuştum 1 hafta önce geri döndüm dönmez olaydım. YouTube özelliği gitmiş,bir makina taktılar kanal değiştirmek 3-4 saniye sürüyor rezalet,bunlar yetmezmiş gibi TV8 yok. Çok pişmanım çok. Sorum bilen varsa bu digitürkün bize geçin tahahütünüzü biz karşılayalım gibi bi kampanyası falan yokmu acilen kurtulmak istiyorum Türkcell tv den.

 25. döndü Reply

  Superonline tv sacma sapan kanallari koymus hic cazip degil artik Sozde 900 kanal toplasan 100kanal yok olanda gereksiz kanal sozlesmem bittigi zaman kapatacagim

 26. hüseyin Reply

  Bu saçma sapan uygulama kimden kaynaklı neden bilgimiz olmadan kaldırıldı ve sonuç ne zaman belli olacak gelmeyecek mi bir daha Tv8 yayını

 27. Hediye Reply

  Bende çok pişmanım 2 ay oldu sözleşmeyi iptal edemiyorum tv 8 yok kanal az

 28. ÇOKMU LAZIM Reply

  TV 8 YOK AYRICA TÜM BELGESEL KANALLARI DA YOK ! ZATEN TEK İZLEDİĞİM BELGESEL VE TV8 Dİ …. HERKES BİR YOL TUTTURMUŞ GİDİYOR VATANDAŞA SORU SORAN YOK İŞİNE GELMESSE ÖDE TAAHHÜDÜ BOZMA CEZASINI S…R GİT ÖBÜR TARAFA ABONE OL DİYORLAR KISACA…

 29. Turan Reply

  TV8 Problemini En Kısa zamanda Lütfen çözün. Yoksa sözleşmelerimizi İptal etmek zorunda kalacağız.

 30. Dilek Masin Reply

  Artık tv8 kanaliyla anlasma sağlayın yoksa cayma bedelini bile görmezden gelip tüm sülale iptal edicez türkceli umarım bunlari okuyan birileri olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir