3 Günlük Xafira Deluxe Resort Otel İncelemem

3 Günlük Xafira Deluxe Resort Otel İncelemem
Temmuz 22 18:19 2016

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa otelinde 3 gece ailece kaldık. Bu 3 günlük tatilin ardından Xafira Deluxe otel hakkında gördüklerimi eksileriyle artılarıyla anlatmak istiyorum. Böylelikle Xafira’da  kalmayı düşünenler fikirlerine şekil verebilirler. Hemen anlatmaya başlayayım. Otele arabayla Temmuz ayında gittim. Oteli bulmak zor olmadı tabelalar yardımcı oluyordu. Otelin etrafındaki aşırı kalabalık duran park halindeki araçları görünce hiç endişelenmedim, nasıl olsa içeride park vardır dedim ama kortuğum başıma geldi.

 Otelin kendine ait otopark dediği yer arka tarafta toz toprak içinde bir arazi, buraya girip çıktıktan sonra ana girişteki caddenin karşısına diğer araçlar gibi park ettim. Yani araç otelin dışında kaldı ama güvenlik veya endişelenme anlamında hiç şüphem olmadı çünkü park halindeki araçlar her yerden rahatça görünüyordu ve caddelerin etrafında otellerin güvenlik kulübeleri vardı.

 Aracı park ettikten sonra Xafira’ya giriş yaptım ve resepsiyona bileklik almak için yöneldim, otelin girişi çok büyük ve etkileyiciydi, girer girmez karşıda bir limonata barı vardı. Etrafta ise konsepte uygun koltuklar ve bir tur şirketinin masasını gördüm. Koltukların otutup selfie çekilecek kadar ilginç olduğunu da belirtmek isterim.

 Resepsiyondaki işim bittikten sonra hep beraber odamıza çıktık, 4.kata. Odalar upuzun, hatta hiç görmediğim kadar uzun koridorların sağına ve soluna dizilmiş. Odamızın kapısına geldikten sonra elektronik kart ile kapıyı açıp girdik. Belboya 10 TL bahşiş verdim teşekkür etti gitti.

 Odanın içinden bahsedelim, odalar şu fikirle tasarlanmış sanırım; Zaten gelen misafirler odada durmak için değil havuza inmek diğer imkanları kullanmak için geliyor, o yüzden odayı fazla büyük yapmaya gerek yok. Klasik unsurları da içeriye yerleştirdik mi tamamdır.

 Fikir bu olmalı diye tahmin ediyorum ve hak da veriyorum. Yatmanın dışından odada pek durmadık çünkü. Uzun dikdörtgen bir odaydı, odada bir çiftli bir de tekli yatak vardı ve biraz arayla aynı izada duvara dayalı duruyordu. Hemen karşıda duvar boyunca uzanan bir masa, biraz yukarıda küçük ve her dilden kanal içeren bir televizyon ve masanın altında minibar vardı. Banyo odanın girişinin hemen sağındayı, tam karşısında ise dolaplar vardı.

  Lav Tüpü Mağarası Nedir ?

 Kısaca odayı tasvir ettikten sonra hizmet kısmına gelmek istiyorum. Xafira otel’de genel olarak hizmet iyidi çünkü direkt olarak hizmet aldığınız pek personelle muhattap olmuyorsunuz. Odadan çıkarken oda temizleyen kadın çalışanlarla, açık büfede yemek servis eden aşçılarla, kalkanların masalarını temizleyen garsonlarla pek diyalog kurduğumuz söylenemez. Zaten adamlar otomatik olarak masayı temizlliyor, siz önlerinde durunca da tabağınıza yemek koyuyor. Hizmete “NÖTR” dersem yeridir. Yine de belirtmek isterim duş almak için kullandığım kozmetik ürünleri bittikten sonra, temiz havlular ile birlikte bunları ancak 3. aramamda getirtebildim.

 Xafira Deluxe Resort Otel incelememe birazda kaliteden bahsederek devam edeyim, görebildiğiniz her yerde güzel dekarasyonlar var lüx bir izlenim bırakıyor. Yemekler güzeldi. Her akşam yemeği saati çeşit çeşit ızgaralar, köfteler, sulu yemekler, vejeteryan yemekleri, çok çeşitli salatalar, onlarca çeşit tatlılar yani aklınıza gelen herşey var. Yemekler lezzetliydi ve şu bitti şuna yetişemedim gibi bir durum hiç yaşamadım. Belkide hep saatinde gittiğimden böyleydi bilemiyorum ama dediğim gibi sürekli yemek salonuna girip çıkan insanlar olmasına rağmen yemek standları her zaman doluydu.

 Son olarak havuzlardan ve sosyal alandan bahsedeyim, havuza gitmek için kullanılan -1.kattaki koridorda sağlı sollu, market, revir, çantacı, elbise mağazası, cafe, internet cafe, bira evi, çay evi gibi çeşitli mekanlar var. Yine hamam, spor salonu ve toplantı odaları da bu katta. Otelin en kalabalık alanı burasıydı ve zaman olarak da akşam yemeği öncesi yoğunlaşıyordu ama en yoğun hali bile hiç beni rahatsız etmedi. Herkes gayet sakin ve kibar, çatal kaşık sesinden başka ses yok.

 Sonuç olarak ben oteli beğendim, tekrar kalmaya yine gelirim. Zamanım ve bütçem uygun olduğunda ara ara buraya kaçmayı bile düşünüyorum. Beni pişman edecek veya kızdıracak hiçbirşey yaşamadım, sinirimi bozacak bir hizmet veya sorun da olmadı. Tatil gibi tatil yaptım. Kalmayı düşünenler için Xafira Deluxe Resort Otel rahatlıkla önerebilirim.

  Gündüz Yakılan Gece Söndürülen Otoban Lambaları

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.