360 Derecelik Videolar Artık Youtube’da

Son zamanlarda 360 derecelik çekim yapabilen kameralar çok moda oldu ama bir sorunu da beraberinde getirdi. Çekilen videoları paylaşacak adam akıllı bir sanal ortam yoktu, özellikle de sanal gözlüklerin yükselişte olduğu şu dönemde Youtube bir açıklama yaparak sitede yapacakları bir geliştirmeyle beraber artık bu tarz videoların yüklenebileceğini duyurdu.

İnternette Yeni Bir Çağ Başlayabilir

Şimdiye dek hiç olmayan bir deneyim artık kapıda bizi bekliyor. Oculus gibi sanal gözlükler hayatımıza girdikten sonra, bir çok sektör 360 derece yani bir nevi 3D, canlı yayınlar, korku filmleri ve erotik filmler gibi kişisel bazda bir çok projeye imza atarak yepyeni bir dünya oluşturacak.

Korku filmi izlemeye var mısınız ?

Düşünsenize sanal gözlüğü kafanıza geçirdiniz ve başla dediniz, kafa kamerasıyla çekilmiş bir korku filmine kaç dakika dayanabilirsiniz ? Aynı şekilde uçaktan serbest dalış yapan bir adamın gözlerini bir kaç dakikalığına ödünç almak internet kullanıcılarına şimdiye kadar hiç verilmemiş bir hayali vaadediyor.

Önce youtube’da 360 derece videolar artacak, klavyedeki tuşları veya fareyi kullanarak yönü değiştirebileceksiniz. Ardından daha ucuz imal edilen sanal gözlükler tüm dünyaya yayılacak.

  Klavye Hız Testi [ Ayrıntılı Analiz]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.