8 Madde İle Zayıflamaya Nereden Başlamak Gerekir?

8 Madde İle Zayıflamaya Nereden Başlamak Gerekir?
Temmuz 16 09:09 2016

1.Kan Tahlili Yaptırma ile Başlayın

Zayıflamak için diyete başlamadan önce bir hekim kontrolünden geçip kan tahlillerinizi yaptırın. Çıkan tahlil sonuçlarında kilo vermenize engel olan biyokimyasal değerlerinizde bir sorun olup olmadığı belli olacaktır. Hekiminizden özellikle D vitamini değerlerinize, tiroid hormonuna ve insülin direncinize baktırmasını isteyebilirsiniz.

2.Zayıflama İlaçlarına Ümidinizi Bağlamayın

Her sene olduğu gibi bu sene de yaz aylarına doğru birçok zayıflama ilacı ortaya çıkıyor. Birçok insan bu ilaçlardan medet umup zayıflamaya çalışıyor. Ancak bu ilaçları kullanmak sağlığınızı ciddi şekilde tehlikeye sokuyor. Kilo kaybetmenizi sağlayan en temel şeylerin düzenli fiziksel hareket ve sağlıklı beslenmeden geçtiğini unutmayın.

3.Bel-Kalça Çevrenizi Ölçerek ve Başlangıç Kilonuzu Not Alın

Her gün, her saat tartılmanız motivasyonunuzda düşüşe neden olacaktır. Kendinize haftada belirli bir gün belirleyerek aynı gün, aynı saatte tartılın. Bel çevresinin erkekler de 94cm, bayanlarda ise 80 cm’nin altında olması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Ayda bir defa da bel çevrenizi ölçün.

4.Beden-Kitle İndeksinizi Hesaplayın

BKI yani beden kitle indeksi vücut ağırlığına bağlı olarak sağlık problemleri riskinin olup olmadığını değerlendirebilmek için kullanılan bir yöntemdir. BKI; vücut ağırlığınızın(kilonuzun) boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölerek hesaplanır. Beden kitle indeksi 30 ya da daha üstünde ise vücudunuzun aşırı yağlı olduğunu belirtir.

5.Kendinize Ulaşabileceğiniz Hedefler Belirleyin

Başlangıçtaki kilonuzu kaydettikten sonra kendinize ulaşabileceğiniz bir hedef kilo belirleyin. Kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz ulaşabileceğiniz ve ulaştığınız zaman mutlu olabileceğiniz hedefler belirleyin. Hedefinize ulaşabilmek motivasyonunuzu arttıracaktır.

6.Kendinize İnanmanız Çok Önemli!

Daha önceki zamanlarınızda çok kez kilo vermeyi denemiş ama başarısız olmuş olabilirsiniz. Bu yüzden işe ilk olarak kendinize inanmakla başlayın.

7.Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Kısa bir zamanda hızlı zayıflamak yerine kalıcı ve sağlıklı kilo vermek hedefiniz olsun. Örneğin, eğer su içme alışkanlığınız yoksa su içme alışkanlığını kazanmak yaşamınızda birçok şeyi değiştirecektir. Günlük fiziksel aktivitelerinizin de artması kilo verebilmeniz için doğru bir adımdır.

  Basen İnceltmenin En Etkili Yöntemi

8.Kendinize Özel Diyet Uygulayın

Her insanın alışkanlıkları ve beslenme şekilleri farklıdır. Önemli olan şey kişinin kendisine en uygun olan beslenme şeklini bulmasıdır. Gazetede, dergilerde, medya da yayınlanan ya da yan komşunun diyetini uygulama yerine diyetisyeniniz tarafından size özel hazırlanan diyeti, beslenme şekillerini uygulayın. Hiç aç kalmadan rahatlıkla kilo verebildiğinizi göreceksiniz.

  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.