Açık Kaynak Kodlu ERP Yazılımları

SuiteCRM-açık-kaynak-kodlu

Ücretsiz erp yazılımları, ücretsiz erp programları, açık kaynak kodlu erp yazılımlar, erp yazılımları hangileri. Bu konu hakkında bilgi vereceğim.

Açık kaynak kodlu ERP programları ile kurumsal kaynak planlama olayına bir yerden başlamanız mümkün. En yaygın modülü ise CRM’dir. Özellikle müşteri ilişkileri yönetimi modülü için çok sayıda açık kaynak kodlu program bulabilirsiniz. Örnekler için sitemizde bazı programları bulabilirsiniz.

Açık kaynak kodlu yazılımlar, kaynağı açık yazılım, kaynak kodu isteyen herkese açık olan yazılımlardır. Bu tarz yazılımların en önemli özelliği kullanıcıya yazılımı değiştirme özgürlüğü sağlamasıdır. Bu sebeple açık kaynak kodlu diye bahsedilir.

ERP programlarının açık kaynak kodlu olanları genellikle php dilinde yazılmıştır, bir server üzerinden çalışanlarınıza kullanıcı hesabı oluşturarak kullanabilirsiniz. Genellikle, müşteri kartı oluşturma, müşteriye ziyaret verisi girme, ana ekranda kullanıcıların birbirleriyle yazışabilmesi gibi özellikleri vardır.

Hiç erp programı kullanmıyorsanız bile en azından açık kaynak kodlu bir CRM programı ile başlayabilirsiniz.

AÇIK KAYNAK KODLU ERP YAZILIMLAR

1- SuiteCRM – https://suitecrm.com/

SuiteCRM progamını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Sloganı dünya için açık kaynak kodlu CRM olan, ödüllü yazılımda, iş akışları oluşturmak, müşteriler için destek hattı hizmeti vermek mümkün. En önemlisi bir crm programının standart uygulamalarını içerdiği gibi ekstra olarak rakiplerinin içermediği modülleri de içeriyor ve kullanıcı dostu yapısı ve şık görünümü ile mutlaka kullanılması gereken bir crm yazılımı.

2- CapsuleCRM – https://capsulecrm.com

3- Insightly – https://www.insightly.com/

4- Really Simple Systems – http://www.reallysimplesystems.com

5 – FreeCRM – http://www.freecrm.com

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments