AirPods Pro’da Kapaktan Ses Gelmesi

AirPods Pro’nun kapağından neden ses geliyor ? AirPods Pro kapak sorununa mı sahip ? Uzun zamandır AirPods Pro kullanıyorum, bu kapaktan gelen ses hakkında yazmak istedim. Normalde çoğu kişi bu sesi biliyor ama rahatsız edici olmadığı için üzerine pek konuşulmuyor. İlk defa duyanlar için aydınlatıcı olmasını umarak video da çektim.

AirPods Pro’yu ilk kullandığımda yani kutusundan ilk çıkardığımda kapağından ses geldiğini fark ettim, önce yüzüm düştü, bana kusurlu ürün mü denk geldi diye endişelendim. Hemen Apple desteği aradım ve meseleyi sordum, sesin normal olduğunu söylediler. Tasarımdan dolayı minimum ses amaçlansa da biraz tıkırtı sesi çıkabiliyormuş. Önce çektiğim videoyu izleyin isterseniz.

Dediğim gibi uzum zamandır kullanıyorum, bu ses rahatsız edici bir ses değil. Satın alma arifesindekileri caydıracak kadar ise hiç değil. Tabi gönül isterdi ki hiç ses çıkmasın ama ilginçtir sesi beğenenler de var, elinde bir şey ile oynama alışkanlığı olanlar bu sesi çıkararak oyalanıyormuş zaman zaman.

Konuyu ilk Türkçe kaynaklarda aramıştım fakat hiç bahsedeni görememiştim, oysa yabancı forumlarda bolca bahsedilmişti.

Blogumu beğendiyseniz lütfen abone olmayı unutmayın. Aklınıza takılan olursa lütfen yorum yazabilirsiniz.


1 comment

  • Farklı bir markanın kulak içi kablosuz kulaklığını kullanıyorum ama sanırım yakında ben de AirPods’a geçeceğim. Elimdeki nesnelerle oynamayı sevdiğim için de bu tür bir soru mutlaka aklıma gelir, şimdiden o soru işaretini gidermiş oldum. 🚀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.