Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akkuyu Nükleer Santrali İş Başvurusu Nasıl Yapılır?
Aralık 02 00:41 2015

Akkuyu Nükleer Güç Santrali, Mersin ilinin Gülnar ilçesinde bulunan Büyükeceli Kasabasının Akkuyu mevkiinde inşaa edilecek olan nükleer enerji santralidir. İnşaatın tamamlanması halinde Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali olacaktır. 1200 MWe’lık dört üniteden oluşacak ve 4800 MWe’lık kurulu gücü ile tek başına Türkiye’nin elektrik üretiminin yaklaşık %6’sını karşılayabilecektir. Bir Rus kamu şirketi belittilen araziye kendi bulacağı finansal kaynaklarla nükleer santral inşa edecek ve ürettiği elektriği 15 senelik alım garantisi ile Türk tarafına satacaktır. Bir  yap-işlet-devret projesidir.

 Nükleer Santralde çalıştırmak üzere çok sayıda personel alınacağı da biliniyor.  İşletme süresince çalıştırılacak personellere ortalama 3000 USD maaş ödeneceği duyulunca herkes bu konuyu araştırmaya başladı. Sadece maaş değil kariyer anlamında da eşsiz bir referans olması bambaşka bir avantaja sahip. Santralde çalışmak isteyenlerde mesleki becerilerinden de önce aranacak kriterler var.

 Akkuyu NGS AŞ belirtilenlere göre, yüksek motivasyona sahip, istekli, yaratıcı, ekip çalışmasına yatkın, mesleki bilgilerini geliştirmeye ve yeni tecrübe kazanmaya hazır kişileri bünyesine katmayı amaçlıyor. Alınacak personeller uluslararası olan bu şirkette tecrübe kazanmış olacak. Türkiye’de yapılan ilk nükleer güç santrali projesinde çalışma fırsatı, düzenli ve sistematik maaş ödemesi, mesleki ve kariyer anlamında yükselme imkanı, iş kanununa uygun iş kaydı ve garantili sosyal güvenlik de iş isteyenlerin gözlerini kamaştırıyor.

Akkuyu NGS AŞ, pozisyona uygun mesleki yeterlilik ve kurumsal çalışma prensiplerine uygun hareket edecek adaylar arıyor. Şirketin kendisiyle çalışmak isteyenlerde aradığı kriterler şöyle:

  • Sistemli/stratejik düşünme
  • Sonuç odaklı olma
  • Değişiklikleri/yenilikleri yönetme
  • Faaliyeti planlama ve organize etme
  • Etkili iletişim kurma
  • Liderlik vasıfları
  • Ekip çalışmasına yatkınlık

AKKUYU NGS İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

Akkuyu NGS’de iş başvurusu yapmak isteyenler özgeçmişlerini hr@akkunpp.com adresine mail olarak gönderebilirler.  Santralde projenin inşaat döneminde 12 bin 500, işletme döneminde ise yaklaşık 4 bin kişi istihdam edilecek. Başvuruların şimdiden 3000’i aştığı söyleniyor.

  Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz, Püf Noktaları Nelerdir ?

Güncel personel alımı hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

 

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.