Arabamın Aküsünü Neden Değiştirdim ? İşte Cevabı

Arabamın Aküsünü Neden Değiştirdim ? İşte Cevabı
Ocak 06 10:25 2015

Son 1,5 aydır özellikle motoru çalıştırırken bir terslik olduğunu düşünüyordum çünkü motoru çalıştırırken zorlandığını hissediyordum. 4 yaşına girecek olan otomobilimi iyi tanıdığımdan bunu hissetmek zor olmadı. Başta modeli eskidi ondandır diye kendimi avutmaya karar verdim. Bir diğer olay sadece sabah ilk çalıştırdığımda 3 saniye süren Airbag Arızası uyarısı. Bu uyarıyı internette araştırınca aküden bahsedenleri gördüm. İnanmadım, bunu da hayra yordum kader dedim. Peki beni asıl değiştirmeye ikna eden şey neydi ?

Geçen hafta arabamda çok üzün süre müzik açık kaldı ve haliyle akü bitti. İşte o zaman gittim değiştirdim. Yok yok ondan değil. Benim akü bittiğinden başka araç getirip takviye yaptık. Takviyeden sonra marş bastığımda ne göreyim benim canavar ilk günkü gibi, körpe bir ceylan gibi sekti. Motor anında çalştı. Hayretle bu olayı gördükten sonra teşhisi koydum. Dedim ki benim akü son günlerini yaşıyor artık özgür bırakayım.

Gittim akücüye akümü değiştirdim. İlk defa akü değiştirdiğimden tecrübemi paylaşayım, eski akünüzü sizden alıyorlar yenisini veriyolar. Bana eskisi 50’lik olmasına rağmen 60’lık verdiler. Zararı olmaz faydası olur dediler. Şimdilik iyi gibi. Peki neler değişti ? Aracaım Airbag Arızası yakmıyor, soğuk sıcak demiyor anında motor bayılmadan seri bir şekilde çalışıyor. Bence bu tarz şüpheleriniz varsa akünüzü değiştirmelisiniz.

  İkinci El Araba Alırken Kandırılmayın! Bunlara Dikkat Edin
Yorum Yap

6 Yorum

 1. karton çanta
  Ocak 07, 17:57 #1 karton çanta

  Başarılı bir paylaşım olmuş . Umarım ilgili kişiler faydalanır . Paylaşımlarınızın devamını diliyorum .

  Bu yoruma cevap ver
 2. Ana Haber
  Ocak 08, 11:54 #2 Ana Haber

  Dediklerinizi dikkate almak gerekiyor gerçekten.

  Bu yoruma cevap ver
 3. Olcay HIZAL
  Ocak 08, 22:32 #3 Olcay HIZAL

  akü gerçekten ciddi bir konu. 60 lık vermeleri iyi olmuş

  Bu yoruma cevap ver
 4. Sultanbeyli Matbaa
  Nisan 01, 13:54 #4 Sultanbeyli Matbaa

  aracınızı dikkatli kontrol etmeniz gerekiyor sonuçta işlerinizi görüyorsunuz ve can taşıyor

  Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.