Araç Takip Cihazı Nasıl Kullanılır ?

Araç Takip Cihazı Nasıl Kullanılır ?
Haziran 01 17:30 2016

Günümüzde özellikle şirket filo araçlarını takip ettirmek amacıyla piaysaya çıkan araç takip sistemi artık bireysel kullanıcıların da ilgisini çeker hale gelmiştir. Gelişen takip cihazlarına eklenen motor kapatma, kapıları kilitleme, motoru bloke etme, günlük kilometre hesaplama gibi özellikler şirket kullanıcılarının yanında bireysel kullanıcılarında araç takip cihazları kullanmasına sebep olmuştur. Bu gelişmeler güzel. Peki araç takip cihazı nasıl kullanılır ? Asıl soru bu.

İlk yapmanız gereken güvenilir ve eski bir firmadan ihiyacınız bağlamında bir araç takip cihazı satın alın. Satın alın diyorum ama kiralayadabilirsiniz çünkü şirketten şirkete göre hizmet ücretlendirmesi değişir. Kimisi ben cihazı satarım ayrıca yıllık server parası alırım diyor kimisi ise hiçbirşeye ödeme yapmayın aylık şu kadar hizmet bedeli ödeyin ayrıldığınızda cihazı geri teslim edin diyor. Bütçenize uygun olan cihazı aldıktan sonra size bir web adresi, kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Araca montaj yapıldıktan sonra istediğiniz bilgisayardan bu web adresine bilgilerinizle girerek aracınıza tıklayıp özelliklerini kontrol edebilirsiniz. Örneğin kapıları kilitleme özelliği var ise durum sekmesinden aracın kapıları kilitlimi kontrol edebilir ve kilitle komutu gönderirsiniz. Kullanım bu kadar basittir.

Araç takip cihazları içerisinde GPRS ve GSM modülleri olan cihazlardır bu modüller küçük bir elektronik devre aracılığı ile aracın beynine bağlanır. Siz uzaktan bir komut verdiğinizde şirketin server bilgisayarından araç takip cihazınıza SMS olarak veya 3G data bir bilgi düşer, komutu alan cihaz aracın beynine iletir ve gerekn işlem yapılır.

  En ucuz trafik sigortası nasıl yapılır ?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.