ATM’LER Kartı Neden Titreterek Verir ?

Atm neden kartı titreterek verir, atm kartı neden yavaş yavaş alır, atm neden kartı yavaş yavaş verir bu konu hakkında bilgi vereceğim.

ATM cihazlarını kullananlar bilir, kartınız makineye girerken veya geri çıkarken hep titreyerek kısa kısa adımlarla yavaş yavaş hareket eder ve çoğu kez beklemez çekip alırız. Bunun sebebini merak ettiniz mi ?

Halbuki bütün ATM cihazları böyle değil.

Bir dönem televizyon kanallarında sürekli kredi kartları ile ilgili hırsızlık, şebeke, dolandırıcılık haberleri dinlerdik. Bu aralar pek yok çünkü teknoloji güvenliğimizi korumak için gelişmeye devam ediyor.

Gelelim ATM’nin neden kartı titreterek vermesine, bazı soyguncular kredi kartı takılan slota bir cihaz bağlıyorlar ve siz kartı takıp çıkarırken kartınızın bilgilerini okuyup daha sonra klonlayarak dolandırıcılık yapıyorlar.

Bu cihazın kartı okuyabilmesi için kartın seri bir şekilde kaydırılması lazım, bu titreten ATM’ler ise kartı titreterek alıp titreterek vererek kesik kesik hareket etmesini sağlayarak bu tarz dolandırıcılıkların önüne geçmektedir.

Kredi kartının içindeki kodun nasıl göründüğünü biliyor muydunuz ? İşte böyle:

  1. [
  2. {
  3. “CreditCard”:{
  4. “IssuingNetwork”:“Americano Expresso”,
  5. “CardNumber”:349654832552420
  6. }
  7. }
  8. ]
Geri Dön

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir