Bana Blogunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim

Bana Blogunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim
Haziran 07 10:19 2016

Blog kelimesinin 2000’li yılların başından bu yana süre gelen yükselişi ile en azından yeni nesilden blog deyince şaşıran kimse kalmadı. Haberdar olmanın yanı sıra, bir çok gencin de blog sitesi veya twitter veya facebook gibi micro blog dediğimiz sayfaları var. Artık çoğumuz arkadaşımızla buluşup sohbet etmek yerine bu sayfalara ve duvarlara konuşuyoruz. Peki günlük hayatın bu yönde değişimi olumlu mu yoksa kötü mü ?

Bir şeyin iyi veya kötü olduğuna karar vermek şartlar ve istekler doğrultusunda değişecektir bu yüzden geldiğimiz noktanın ne kadar iyi olduğu tartışılır. Benim değineceğim konu bloglarımızın bizi nasıl yansıttığıdır. Başlıkta da söylediğim gibi “Bana Blogunu Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim“.

İnternet kullanıcıları web sitelerine artık eskisinden daha fazla zaman ayırmatadır kimisi ticari amaçlar gütse de kimisi sırf yazma arzusunu bir nebze olsun rahatlatmak için yazar. Amaç ne olursa olsun, herkes kendi blogunu ve sayfasını kendi tarzında inşa etmektedir. Eskisi gibi kodlarla boğuşmaya da gerek kalmadan herkes istediği renk ve temayı seçip istediği gibi şekil verebiliyor. Hal böyle olunca tasarımlardaki çeşit hat safhaya ulaştı ve neredeyse aynı tasarımda 2 siteyi görmez olduk. Ben buradan şunu anlıyorum ki, herhangi bir site veya sosyal paylaşım sayfasına baktığımız zaman aslında ev sahibinin neyi nereye koyduğuna ve renklere bakarak onun kişiliğini analiz edebiliriz.

Renkler bize çok şey söyler. Tasarımdaki siyah renklerin ağırlığı, karamsarlığı ifade eder diye bilinir ama daha derin bir anlam çıkarılabilir. Siyah renkleri fazla kullanan kişi netice itibari ile duygusunu karşı tarafa açıkça ifade etmek istiyor ve buradan aslında duygusal bir kişi olduğunu anlıyoruz. Bu örnekte de olduğu gibi ağırlıklı kullanılan renkler bize blogcu hakkında fikirler verebilir.

  FMM: Fotoğrafları Konuşturan Aplikasyon
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.