Benleri Aldırmak Zararlı Mı?

Benleri Aldırmak Zararlı Mı?
Eylül 07 09:06 2016

Benleri Aldırmak Zararlı Mı?  Vücudumuzdaki gereksiz olan detaylardan biri de kuşkusuz benlerdir. Benler siyah, kırmızı ya da kahverengi renklerde olabilir.

Bir insan vücudunda ortalama 80 adet ben vardır. Bu benler  değişik boyutlar ve renklerde olabilirler. Kimileri için et benleri oldukça rahatsız edicidir ve bu benlerden kurtulmak için benleri aldırma ihtiyacı duyulur. Ancak kafalarda oluşan ve bir çok kişinin şehir efsanesi halinde yaydığı inanışlar yüzünden, benlerin aldırılıp aldırılmaması konusunda kararsız kalınmaktadır. Benleri aldırmak zararlı mı sorusuna cevap arayan insanlar için hazırladığımız yazımızda, öncelikle hiçbir zararı olmadığını belirterek işe başlıyoruz.

Benlerinizin şekil ve boyutunda değişiklik olduğunda mutlaka bir cilt doktoruna başvurup, muayene olmanız gerekmektedir.

Benleri Aldırmak için Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle, aldırmak istediğiniz benin muayenesini ve ne çeşit bir ben olduğunu anlamak için dermatoloğa başvurmanız gerekir.

Cildiye de denilen bu bölümdeki hekim beninizi muayene eder ve ameliyata uygun olup olmadığına karar verir. Beniniz kanserli bir ben ise, buna göre tedavi edilirsiniz. Ancak ameliyatı estetik cerrah yapmaktadır. Sizin için uygun bir gün belirlenerek, ben alımı lokal anestezi ile çok kısa bir sürede gerçekleşir.

Çok basit olan bu operasyonu uzman hekimlere yaptırdığınızda, sonucundan memnun kalacağınız bir şekilde operasyon sonrası günlük hayata devam edebilirsiniz.

1 hafta sonra benin patoloji sonucu ve kontrol için tekrar hekime giderek, sonucu öğrenebilirsiniz.

Benler Bir Daha Çıkar Mı?

Aldırdığınız benin yerine yenisi çıkmaz. Böyle bir sorun  olduysa mutlaka hekime başvurup durumu öğrenmeniz gerekecektir.

Et benleri dışındaki benlerin alınması, yüzde çukurluklara neden olabilir ve bu da pürüzlü bir görünümü oluşturur. Dikkatli bir şekilde muayene edilen benlerinizin genetik olduğu ve takip edilmesi gerektiğini unutmamalısınız.

  Kanser Oluşumuna Neler Neden Olur?
  Kullanılan Etiketler:
  Kategori:
Yorum Yap

1 Yorum

  1. Plastik Ayakkabılık
    Ekim 12, 16:11 #1 Plastik Ayakkabılık

    güzel bir konu

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.