Blogun Karşısında Bekleyip Online Ziyaretçi Görünce Kudurmak

Bir blogcu herşeyden önce bir emektardır ve kesinlikle emeklerinin uzaydaki kara deliğe ışınlanmasını istemez. Bu sebeple blogcu emeklerinin karşılığını bir teşekkürle dahi olsun almak ister. Küçük bir teşekkür blogcuya hiç fayda sağlamasa bile bir sonraki yazısını yazabilmesi için gaz verecektir. Aksi taktirde susuz bir bitki gibi solup gidecek. Forumlarda neden hit alamıyorum, yazıyorum yazıyorum olmuyor diye konular açacak. Bunları söyledikten sonra başlıktaki ifadeye ışınlanalım.

 Siz hiç blogunuzun karşısında bekleyip, online ziyaretçi ekranına bakarak beklediniz mi ?

Bu soruya hayır diyenlere; seni pis yalancı ! hadi ordan ! demek istiyorum ama demeyeceğim. (Bknz: reha muhtar: demiyim )

Blogcuların hemen hemen hespi sitesine günde kaç kişi girdiğini takip eder. Bunu önceleri günlük olarak yapardık ama artık mobil cihazlar sağolsun, indiriyoruz uygulamayı tesbih çeker gibi ekranı aşağı çekip güncelleyerek kaç kişi online kaç kişi ziyaret etmiş diye bakıyoruz. Sadece hitlere mi bakıyoruz ? Hayır canım. Mesela ben öğlene kadar kaç yüz dolar kazanmışım ona da bakıyorum ! (Bknz: ziyaaa ! )

Neden kaç ziyaretçi girdiğini merak ediyoruz ?

Bu sorunun cevabı çok basit. Ziyaretçi sayısının artması demek, çok başarı demek. Çok başarı demek, çok para demek. Blogcuların bir kısmı yazmadan duramadıkları için parayı düşünmeden yazarken, büyük bir kısmı da ek gelir elde etmek için yazar, bir kısmı da bu işi profesyonel olarak yapar yani tek işi blogculuktur.

Özellikle yeni başlayan blogcular yazılarını yayınladıktan sonra online ziyaretçi görürlerse sevinçten kudururlar. İmkanları olsa o ziyaretçiye ekrandan kafasını uzatıp; “ hoşgeldiniz ! hoşgeldiniz ! nasıl ? güzel yazmışmıyım ? ya rica etsem yorum yapar mısın ? bir de şey, twitterda facebook’da falan paylaşır mısın ? çok teşekkürler yine beklerim !“demek ister.

  Wordpress Güvenlik Risklerini Eklenti Sayısı ile Azaltın

online ziyaretçi görünce sevinen blogcu

Buradan okuyuculara sesleniyorum, Allah rızası için, okuduğunuz yazılara yorum yapınız, paylaşınız blogcuya destek olunuz. Sorarım sizlere bu bloglar iflas etse kapansa, bu kadar blogcu var ! Bu kadar blogcu nereye yazacaklar ya ? (bknz: sivas esnafı – nereye s.çacaklar ya)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.