Bozuk ve Yeni Vitra Rezervuar Contası

bozuk vitra gömmer rezervuar contası

Gömme rezervuarımızın klozette su kaçırdığını görünce söküp kontrol ettim ve contasının garip bir hale geldiğini gördüm. Sorunun contadan olduğunu düşünüp bir kaç video da izledim, sonuç olarak contanın sorunlu olma ihtimali çok yüksekti ve yenisini sipariş verip değiştirdim.

Bu yazıyı yazmamın amacı elinizdeki contanın bozuk olup olmadığını anlamanızı sağlamak. Ben internette araştırdığımda sadece yeni contaların görsellerini bulabildim. Videolarda gördüğüm contalar kadar da deforme olmamıştı bizimki. Şimdi bu bilgiyi arayanlar için aşağıdaki öne çıkan görsel alanında paylaştığım resmi kontrol edelim.

Resimde soldaki conta yeni aldığım hiç kullanılmamış olan sağdaki ise yaklaşık 2 yıl kullanılmış vitra gömme rezervuar contası. Bozuk olanın yüzeylerinde sivilce gibi kabarmalar mevcut. Bu iril ufaklı tepe gibi çıkıntılar contanın su kaçırmasına sebep oluyor.

Elinizdeki contanın sağlamlığını kontrol etmenin en güzel yolu düz bir yüzeyin üzerine bırakmaktır. Eğer yerleştirdiğiniz yüzeyle tamamen öpüşüyorsa sağlamdır. Eğer düz durmuyorsa hatta altından arkasını bile görüyorsanız kesinlikle bozuktur yenisi ile değiştirmeniz gerekiyor.

Değiştirmezseniz zamanla az olan kaçırma miktarı artmaya başlıyor. Sifon çekildikten sonra hiç durmadan azar azar su bırakıyor rezervuar. Bunun iki zararı var birincisi kesinlikle su faturasın artması ikincisi ise su sürekli aktığı için seramikte akıntı izi bırakır.

Contayı değiştirmek için bir usta bulabilirsiniz veya youtube’dan bir kaç video izleyerek kendiniz de kolayca değiştirebilirsiniz. Contanın fiyatı da çok ucuz şuan 10 TL civarında. Hatta ben sizin için bir tane video ekleyeyim buraya. İyi Seyirler.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler diğer içerikleri kontrol etmeyi unutmayın. Son olarak şunu belirteyim, ben yeni conta almadan önce nasıl olsa yenisi evde yok sipariş vereceğim, eskisindeki kabarcıkları jiletle kesip deneyeyim dedim, kaçırma azaldı ama durmadı, boşuna uğraşmayın yenisi ile değiştirin. Bir tane de yedek alın. Sorun tamamen çözülür.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.