Çalışanlarınız ERP’den Korkuyor Mu?

Çalışanlarınız ERP’den Korkuyor Mu?
Nisan 29 16:39 2018

ERP programına geçmeyi düşündüğünüzü çalışanlarınıza söylediğinizde, büyük bir sessizlik mi oluyor ? Özellikle pazarlamacı departmanına CRM uygulamalarına geçeceğinizi söylediğinizde birbirlerine mi bakıyorlar ? Cevap evet ise bu sorunu çözmelisiniz. Başarılı, kurumsal ve gelişen bir şirket olmak için ERP yazılımları kullanmak zorundasınız. Bu mecburiyet tabi ki çalışanlarınızı da ilgilendiriyor çünkü veri girişini onlar yapacak. Peki neden korkuyorlar ?

1- Bilgisizlik

Daha önce ERP programı kullanmayan çalışanlar, yeni bir sistem diye bahsedince ne olduğunu bilmedikleri için korkarlar.

2- İş Çıkacak Korkusu

Çalışanlarınız ERP sistemlerine geçtikten sonra kendilerine daha fazla iş çıkacağını düşünerek, sizi vazgeçirmeye yönelik konuşmalar yapabilirler. Kesinlikle kabul etmeyin, gelişen bir şirket olmak için ERP’nin zorunluluğundan bahsedin. Ayrıca ERP işleri zorlaştırmak için değil kolaylaştırmak içindir, bunu sık sık dile getirin.

3- Kullanamayız Korkusu

Personeliniz ERP sistemine geçildiğinde ayrı bir eğitimden geçmek zorunda olduklarını düşünebilir. Doğru bir eğitim şart ama bu korkulacak kadar uzun ve zor bir eğitim vardır, zira her çalışan kendi ile ilgili modülü kullanır ve sadece kendisinden istenen şeyleri yapar.

Tekrar ediyorum, gelişen bir şirket bilişimden faydalanmak zorunda. Sırf çalışanlarınız istemiyor diye ERP yazılımı entegrasyonu yaptıramıyorsanız, yönetici olarak kendinizi de gözden geçirmelisiniz. Kurumsal, kalıcı, ileriye dönük bir şirketin en önemli görevi veri toplamak ve bu veriyi işlemektir. Böylelikle hem çalışanlarınızı hem müşterilerinizi mutlu edersiniz. ERP programları iş çıkarmaz aksine iş yükünü azaltır işleri hızlandırır.

write a comment

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış !

You can be the one to start a conversation.

Yorum Yap!

Bilgileriniz, güvende! İletişim bilgileriniz yayınlanmayacak. E posta adresiniz diğer kullanıcılarla veya başkalarıyla paylaşılmaz. * işaretli bölümler mutlaka doldurulmalıdır.