Chrome’da Otomatik Doldurmadaki Bir Satırı Silme

Chrome’da Otomatik Doldurmadaki Bir Satırı Silme
Haziran 22 17:22 2018

Gün içerisinde internette gezerken binlerce şey arıyoruz, yüzlerce siteye girip çıkıyoruz. Tabi ki gün boyunca bazen merakımıza yenik düşüp başkalarının bilmelerini istemediğimiz şeyleri de arıyoruz. Daha sonra aynı harfle başlayan bir şey yazdığımızda o yazı karşımıza çıkıyor. Örneğin adres satırında otomatik çıkan geçmişte aradığınız bir kelime var ve tüm geçmişi değil sadece o yazıyı silmek istiyorsunuz, nasıl mı ? Çok basit.

Adres satırına diyelim ki “elma” yazıp enter yaptınız. Tekrar adres satırına gelip e veya el yazdığınızda elmanın hemen çıktığını göreceksiniz klavyedeki ok tuşları ile aşağı yukarı yaparak elmanın üzerinde durun ve SHIFT + DELETE yapın hemen silinecektir. Mac kullanıyorsanız şöyle yapın Shift+Fn+Delete .

Chrome kullanırken gizli dolaşım kullanmak sizi bu tarz geçmişi silme eylemlerinden kurtarır. Herhangi bir anda CTRL+SHIFT+N tuşlarına basarak gizli sekmeye geçebilirsiniz burada gezdiğiniz siteler ve yaptığını aramalar daha sonra önerilerde karşınıza çıkmaz.

  Sürekli Çıkan "İnternet Explorer çalışmayı durdurdu" Hatasını Çözdüm
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.