CIA Numara Sorgulama İncelemesi

CIA uygulaması çıkalı uzun zaman oldu ama bilmeyenler için bir inceleme yazısı yazmak istedim. Bu program telefon numaralarının kime ait olduğunu çıkaran bir akıllı telefon uygulamasıdır. Çalışma mantığı ise şudur, yüklendiği telefonlardan aldığı telefon listelerini bir havuza yükler, daha sonra başkalarının sorguladığı numaraları bu havuzda eşleştirerek kullanıcıya sunar.

Uygulamayı yükleyince hemen numaralarınızı kopyalayamaz, tabi bu eğer iPhone kullanıyorsanız geçerlidir. Android cihazlarda root erişimi tam kısıtlanmadığından bu uygulamalar her ne kadar listenizi almıyoruz dese de güvenmek zorundayız. Jailbreak görmemiş iPhone’larda ise size direkt olarak izin veriyorum seçeneklerini işaretlemedikten sonra hiç birşey alamazlar.

Program gerçekten buluyor mu ? Evet. Kendi numaranızı yazdığınızda bile bir tanıdığınızın sizi ne şekilde eklediğini görüyorsunuz. Bu uygulama çok fazla yayıldığı için havuz da bir hayli büyük. Eğer yüzde kaç olasılıkla bulur derseniz şöyle bir kıyaslama yapalım. Telefon numaranız en az 20 kişinin telefonunda kayıt olsun diyelim, bunlardan en az 10’u akıllı telefondur, bu 10 kişiden en az biri bu uygulamayı indirmiş ve rehbere izin vermiştir. Böylelikle bir numara piyasaya yeni çıkmamışsa büyük olasılıkla kime ait olduğunu göreceksiniz.

  Clickbank Nasıl Çalışır ? Neden Tercih Edilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.