Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları

Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları
Temmuz 12 16:00 2016

Cinsel İlişkiye Girmenin Faydaları; Cinsel ilişkiye girmenin, ciddi sağlık problemlerinin azalmasında rolü büyüktür. Düzenli seks yapan bir kadın her zaman kimlik yaşından daha genç görünür. Depresyon, kanser ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Seksin başka bir faydası da çok fazla efor sarf ettirir ve mutluluk hormonu salgılatır. Böylece seksten sonra güzel bir uyku uyuyabilirsiniz. Uyku problemi olan çiftler düzenli seks ile bu problemi çözebilir.

Seks bağışıklık sistemini güçlendirir. Hafta da 2-3 kez cinsel ilişkiye girildiğinde bağışıklığınız %30 oranında artacaktır. Endorn hormonu orgazm sırasında yükselir. Bu hormon migreni, baş ağrılarını ve eklem ağrılarını azaltır. Prolaktin hormon düzeyi cinsel ilişki sırasında yükselir. Beyinde ki koku alma merkezi uyarılır.  Düzenli cinsel ilişki sonucu beyni sürekli koku alma bölümü uyarılacağı için koku alma yetinizde de gelişme olacaktır. Cinsel ilişkinin faydalarında bir diğeri ise; salgılanan testesteron hormonunun kemikleri güçlendirmesidir.

Bayanlarda adet sancılarını azaltır. Düzenli olarak yapılan seks vajinal kuruluğu azaltır. Kansere yakalanma riskini azaltır. Erkeklerde ise prostat riskini azaltır ve prostat kanseri riskini minimuma indirger. Eğer dolaşım sisteminiz ne kadar iyi ise cildiniz de o kadar parlak ve güzel görünecektir. Seks ise dolaşım sistemini düzenler ve kan akışını iyileştirir. Dış ve iç güzelliğin sırrı iyi bir kan dolaşımından geçer.  Ayrıca düzenli bir cinsel hayat psikolojik sorunları ortadan kaldırır. Amerkali ünlü seksekolog’un dediği gibi ‘’seks en büyük şifadır’’ yoga yapmanın verdiği etkiyi verir. Bu rahatlatıcı etkiler birikir ve uzun vadede stresi en aza indirger. Kadınların daha yuvarlak kalçalara sahip olmasının anahtarı orgazmdır çünkü; orgazm kasıntıları kalça kaslarını kasar ve gevşetir bu da kalça hatlarının daha belirgin hale gelmesine yardımcı olur.

  B12 Eksikliği Nelere Neden Olur?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.