Clickbank: Örnek Satış Senaryosu 1

Clickbank: Örnek Satış Senaryosu 1
Eylül 24 22:59 2015

Örnek uygulamalarla işin matematiğini anlamanızı pekiştirmek istiyorum. Lütfen dikkatle okuyun !

Örnek 1:  Ücretsiz Web Sitesi ile Pazarlama

 • Clickbank’e üye oldum.
 • Marketplace’e girdim.
 • Self-Help kategorisini seçtim.
 • “Manifestation Miracle” isimli ürünü satmak için Promote linkine tıkladım.
 • Hoplink’imi aldım ve kenara not ettim.
 • com’a girdim ücretsiz bir hesap oluşturdum ve blog açmaya karar verdim.

 

Blog açarken blog isminde ürün isminin geçmesi çok önemlidir. Aşağıdaki isimlerden birini seçtim.

manifestationmiracle.blogspot.com

themanifestationmiracle.blogspot.com

manifestation-miracle.blogspot.com

manifestationmiraclereview.blogspot.com

manifestationmiraclesite.blogspot.com

Site başlığına Manifestation Miracle yazdım, site adresine de yukarıda hangisi boştaysa onu yazdım, saçma gibi gelebilir ama inanın ürün çıktığında bu isimler ve buna benzer türevler hemen kapılıyor.

 • Blogum artık kuruldu. Tema ve şablon ayarlarına girerek güzel bir sayfa oluşturuyorum, arşiv gibi gereksiz bileşenleri kaldırıyorum ki müşteri sadece ürüne odaklansın.
 • Başlık Kısmına şunu yazdım: Manifestation Miracle: My Experience On This Book
 • Alt başlık kısmına şunu yazdım: Manifestation Miracle SCAM? Does It WORK? My SHOCKING Manifestation Miraclee Review!
 • Blog’a ürün hakkında yazı ekledim.
 • Yazımın başına ürün ile ilgili görsel ekledim.

Bunların hepsini yaptıktan sonra artık para kazanabilmem için herşeyi yapmış oldum. Bu örnekte eklediğim yazıyı hiç İngilizce bilmeyen biriymiş gibi çeşitli yorumları kopyalayıp birleştirerek oluşturdum. İşte oluşturduğum yazı, bu yazıyı kullanıcı yorumlarından bölüm bölüm kopyalarak elde ettim, eğer kendim yazsaydım sitem için daha faydalı olacaktı;

First of all thank you very much for your reading. I want to talk about this book , manifestation miracle . Manifestation Miracle is one of those once in a lifetime systems that will absolutely change your life. This is a product that I will definitely recommend if you are serious about making drastic positive changes in your life. Manifestation Miracle not only gives you proven tools for success, it guides you step-by-step on how to manifest anything you want into your life.

Every page in this book takes you on a journey  of awakening to the truth of who you truly are. Heather has created a map of possibility for your life. This is one journey you don’t want to miss.The system is so detailed and filled with life-changing strategies, every aspect of our lives was covered in the system and not a single detail was left out. I strongly believe that this system will provide readers with the best helpful advice, and positive wisdom that they will need to make improvement in their lives.With Manifestation Miracle, I became more effective in helping my clients manifest their dream marriage & relationship they were desperately after, even ones on the brink of divorce. It truly works!

This book will open your eyes, heart and soul to creating miracles in your life and in a way that is tangible and real and she provides some great exercises to support you on your way to Manifesting your dreams.

 

LIVE YOUR DREAMS ! IT IS UNBELIEVABLE !

 

And finally start living the life you were meant to live… The life you were destined for… Because this secret seals the deal without effort or anxiety.

 

It is the secret behind “The Secret” .  Recommended book

 

Son olarak yazının sonuna ürüne ulaşabilecekleri bir link ekledim. Link tabiki benim hoplinkim.

 

Dip Not: Size blogger sisteminde kullanabileceğiniz tüyo vereyim. Oluşturduğunuz sitelerde linkinizi gizlemek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

Blog içinde bir sayfa oluşturun, sayfayı düzenlerken sol üstten HTML seçeneğine tıklayın. Verdiğim kodu buraya yazın. Kodu internetten de url yönlendirme html kodu diye aratabilirsiniz.

Oluşturduğunuz sayfada html modunda yazacağınız kod;

<meta http-equiv=”refresh” content=”0; url=http://example.com/” />

Bu kodda http://example.com/ yazan kısma kendi hoplinkinizi yerleştirin.

Sayfaya yönlendirme kodunu ekledikten sonra sayfanın adını, ürünümün resmi sitesi olan manifestationmiracle.com koyuyorum.

Not: Sayfa oluştururken koddan önce beklemeden hemen sitenin adını manifestationmiracle.com koyun yoksa sistem otomatik olarak değişik bir başlık verecek size.

Bu adlandırmayı ve kodlamayı yaptıktan sonra kaydedin.

Şimdi bu kaydettiğiniz sayfanın URL adresini “Sayfayı göster” linkini sağ tıklayıp Bağlantı Adresini Kopyala’ya tıklayarak alın.

Eğer herşey yolunda gittiyse elde ettiğiniz link şu örnekteki şekilde görünecek;

http://manifestationmiracle.blogspot.com/p/manifestationmiracle.com

Şimdi ne yaptığımızı anlayalım;

Müşteri sitenize girdi ürünü hakkında yazınızı okuyor, siz ürünün sitesi işte budur diyerek manifestationmiracle.com yazmışsınız. Kullanıcı linkin üzerine geliyor acaba bu yazar beni kandırıyor mu diyerek aşağıdan bu link nereye gidiyor diye bakıyor ve http://manifestationmiracle.blogspot.com/p/manifestationmiracle.com adresini görüyor, bir şey yokmuş gibi linke tıklıyor ve görev başarıyla tamamlanıyor.  

  Yabancı kullancılar inceleme yani Review sitelerine bayılırlar, Hele ki şu ürün yoksa yalan mı diye başlık atarsanız en çok ona tıklarlar. Yavaş yavaş işi öğrenmeye başladınız.

 

Bu örnekte ücretsiz bir site üzerinden pazarlamanın nasıl yapıldığını gördünüz aynı şekilde ücretli bir hosting ve domain alarak da böyle bir pazarlama yapabilirdiniz.

  Hesap Takip Programı Tavsiyesi
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.