Çocuklara Saat Öğretme Uygulaması (İnteraktif)

interaktif saat öğretme çocuk flash

Çocuklara saat öğretebileceğiniz mükemmel bir site. Oğluma saatleri öğretmek için evdeki bozuk bir saati kullanıyordum fakat dijital saat ile arasındaki ilişkiyi anlaması açısından ikisini eş zamanlı gösterecek bir uygulama bulabilirsem öğrenme sürecini hızlandıracağını düşünerek araştırma yaptım. Harika bir web sitesi buldum, sizinle de paylaşmak istiyorum.

Bulduğum web sitesi temel seviyede öğrenilmesi gereken bazı konuları görselleştirmeyi amaçlamış ve bunu başarmış. Bu konulardan biri de çocuklara saat öğretmek. Birazdan linki vereceğim.

Saati açmadan önce biraz bilgi vereyim. Analog saat üzerindeki akrep ve yelkovanı sürükleyerek istediğiniz saate getirebilirsiniz. Sağ üstten dijital saati 12 veya 24 saatlik duruma getirebilirsiniz, off tuşuna basarak dijital saati kapatabilirsiniz. Çocuğunuza saat sorarak pratik yapmak istiyorsanız zar tuşuna basarak her seferinde rastgele bir saate gidebilirsiniz.

Buradan saate hemen ulaşabilirsiniz: İnteraktif Saat Uygulaması

Analog saat ile dijital saat senkronize çalıştığından akrebi çevirerek dijital saatin nasıl ilerlediğini oğluma öğretmeyi başardım. Çocuklara saat eğitimi vermek için kullanabileceğiniz bu uygulamayı gözardı etmeyin. Arkadaşlarınızla paylaşmanızı bile rica ederim, özellikle sınıf öğretmenleri sınıfta bile açabilirler. İki saat tipi arasındaki ilişki ve akrep yelkovan dönüş oranını böyle canlı ve interaktif izleyebilmek çocuktaki algıyı daha sağlam temellere oturtuyor.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler, yorum yapmayı unutmayın lütfen.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments