Doğum Sonrası Estetiği, Annelik Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Doğum Sonrası Estetiği, Annelik Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Nisan 22 09:04 2018

Doğum Sonrası Estetiği. Yeni doğum yapmış bayanların doğum sonrasında vücutlarında oluşan değişimlerin, kombine cerrahi işlemleri ile tek seansta düzeltilebiliyor.

Annelik Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Doğum yapma, emzirme ve kilolarınız da olan aşırı değişikliklerin sonrası göğüslerin içlerinin boşaldığı, sarktığı ve aynı zaman da ciltte ve karın kaslarında çatlakları ve gevşemeleri olan, bazı bölgelerde bölgesel yağlanmaları olan bayan hastalara uygulanabilir. Ayrıca doğum yapmadan önce fit bir vücuda sahip olan ve doğumdan sonra da eski vücutlarına geri dönmek isteyen bayan hastaların en uygun adaylardır.

Ameliyat Öncesi Neler Yapılmalı?

Tün estetik operasyonlarında olduğu gibi ameliyat öncesinde de kişi eğer sigara kullanıyorsa sigarayı ameliyattan 2 hafta öncesinde ve sonrasında kullanmayı bırakmalıdır. Kan sulandırıcı aspirin v.b ilaç kullanılıyorsa en az 10 gün öncesinde kullanılmasının bırakılması gereklidir. Sürekli kullandığı vitamin hapları (ginseng, gingkobloba, CoQ vb. içeren) veya başka ilaçlar varsa 1 hafta öncesinden mutlaka kullanımının bırakılması gereklidir. Eğer bunların dışında farklı bir durum var ise doktorun mutlaka bilgilendirilmesi gereklidir.

Nasıl Bir Ameliyat Tekniği Vardır?

Annelik estetiği kişiye özel tasarlanır. Genel anestezi şeklinde yapılabilen, yapılacak olan işlemlere bağlı olarak da 3-5 saat arası sürebilen operasyonlardır.

Göğüslere büyütme, küçültme ya da dikleştirme yapılabilir. Karnın ciltteki sarkıklığına bağlı olarak tam ya da mini karın germe operasyonları uygulanabilir. Bölgesel yağlanması olan alanlara liposuction ile istenilen yerler dolgunlaştırılabilir ve ya inceltilebilir.

Ameliyattan Sonra ki İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastalar genellikle 1 y ada 2 gün hastane de gözlem altında tutulur. Hastalar genelde operasyon günü yürümeye başlayabiliyor. İşlemlere yönelik korse ve sutyen giyilmesi gerekir. Bu korsenin ve sutyenin 3 hafta kullanılması gerekir. 2 günde bir banyo yapılabilir. Birkaç günlük dinlenmeden sonra hastalar günlük olan yaşantılarına dönebilir. Ancak ilk 6 hafta ağır spor aktivitelerinden uzak kalmaları önerilir.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tekn8932/public_html/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Kategoriler:
write a comment

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış !

You can be the one to start a conversation.

Yorum Yap!

Bilgileriniz, güvende! İletişim bilgileriniz yayınlanmayacak. E posta adresiniz diğer kullanıcılarla veya başkalarıyla paylaşılmaz. * işaretli bölümler mutlaka doldurulmalıdır.