Dolar Alıp Satarak Para Kazanılır Mı?

Dolar Alıp Satarak Para Kazanılır Mı?
Kasım 28 09:20 2016

Dolar alıp satarak para kazanabilir misiniz ? Bu yazıyı okuduktan sonra bazı püf noktalar olduğunu göreceksiniz. Basit bazı şeyleri bilerek para kazanmak mümkün. En başta şunu söyleyebilirim kar etmek istiyorsanız paranızı dövizcilerle pazarlık ederek alıp satmalısınız. Bankalarda makas atma denilen karınızı azaltacak önlemler bulunmakta.

Bankalarda döviz kurları her zaman serbest piyasadan kötüdür, dövizcide örneğin 3,0 TL ise döviz satış fiyatı banka 3,1 hatta 3,2 den bile satabiliyor. Kısacası bankadan döviz alıp satmak oturduğunuz yerden yapıla kolay bir işlem olsa da, kar marjınız daha düşük olacaktır. Bankalarda alış kuru düşük satış kuru yüksek teklif edilir. Resmen işine geliyorsa derler.

Buna karşın dövizcilerle pazarlık etme şansınız bile. Dolar alış ve satış kuru arasındaki fark bankaya göre daha küçüktür. Bu seçenekteki en büyük sorun ise parayı yanınızda taşımak, eğer büyük rakamlarla al sat yapacağım diyorsanız parayı yanınızda taşımak her zaman riskli olabilir. Düşünsenize 1.000 TL kar edeyim derken ya paranız çalınırsa ? İşte bu sebeple, yine de kendinize güveniyor ve ben önlemimi alırım diyorsanız. Bu iş için dövizcinizi güzel ve güvenilir bir muhitten seçerseniz işiniz daha rahat olur.

Dolar Alıp Satarak Para Kazanmak

Sonuç olarak şunu söyleyebilirim, eğer dövizciler aracılığı ile dolar alır satarsanız kar etme olasılığınız daha yüksek. Doların yükseldiği zamanlarda hemen gidip bozmak, düştüğü zamanlarda gidip almak kar etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca şunu da belirteyim, eğer mevcut durumda çok fazla dalgalanma ve sürekli artış var ise çok dikkatli olmalısınız. Doların daha fazla yükselmesini beklerken tam tepeden yere düşebilir, yada tam tersi de olabilir. Gündemi, haberleri ve ekonomiyi yakından takip etmelisiniz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tekn8932/public_html/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Kategoriler:
write a comment

1 Yorum

  1. Estetik ol
    Ocak 01, 00:34 #1 Estetik ol

    Faydalı bir yazı teşekkürler

    Bu yoruma cevap ver

Yorum Yap!

Bilgileriniz, güvende! İletişim bilgileriniz yayınlanmayacak. E posta adresiniz diğer kullanıcılarla veya başkalarıyla paylaşılmaz. * işaretli bölümler mutlaka doldurulmalıdır.