Donmuş silecekler ve hortumlar nasıl çözülür ? İşte Böyle

Donmuş silecekler ve hortumlar nasıl çözülür ? İşte Böyle
Ocak 11 19:26 2015

Evet kış geldi sorunları da getirdi, aslında sorun demeyelim. Bazı önlemler alınmadığında sonradan başa bela oluyor. Arabaya antifrizli su koymadım, don geldi, silecekler çalışmıyor. E ne yapacağız ? Uğraş uğraş olmuyor ama en sonunda yaptım. Antifrizi önceden koymuş ve bir kez sıkmış olsaydım, tüm silecek sistemine antifriz ulaşacaktı ve donma olmayacaktı. Her neyse okumaya devam edin.

Sorunu önce tespit edelim su kaputtaki fıskiyelere kadar gelip mi çıkmıyor yoksa oraya kadar gelmiyor mu, hortumu ortada bir yerden söküp ağzımla çektim baktım su gelmiyor demek ki sorun aşağıda, baştan söyleyeyim arabamız soğukken boşuna uğraşmıyoruz, kış günü karda soğukta gittim arabaya bindim motor ısınana kadar ara sıra gaz vererek bekledim. Bu sırada fanları açmadım ki motorun ısısı  kaputun altında iyice hapsolsun.

Motor sıcaklığı orta seviyeye geldikten sonra, yanımda getirdiğim sıcak suyu silecek suyu haznesinin üstüne çok yavaş bir şekilde dökmeye başladım, ardından fıskiye kablolarına döktüm. Getirdiğim suyu çeşmeden aldım, çok da sıcak olmamalı çünkü zarar verebilir. Zaten su deposuna iyice döktüğünüzde dibinde horum çıkışında donan buzlar eriyor ve hortumdan su gelmeye başlıyor.

Ardından hortuma su geldi ama fıskiyeye gelmedi, bu sefer de fiskiyilere yavaş yavaş iyice su döktüm ve elimle tıklatmaya başladım. En sonunda su atmaya başladı.İyice depoyu bitirip, içine antifrizli suyu doldurdum ve kurtuldum. Yapacaklara Allah kolaylık versin.

  Görüntülü Konuşma Facetime'ı Tv'ye Bağlama
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.