Egea Telefon Koyma Yeri Sorunu Çözümü

Egea telefon koyma yeri

Fiat Egea ve iPhone 13 Pro kullanıyorum bu ikili ile yolculuk sırasında yaşadığım bir sorun vardı. Yola çıktığımda telefonumu nereye bırakacağımı şaşırıyordum. Carplay ve şarj için kullandığım kablo takılı değilken istersem klima kontrol ünitesinin altındaki telefon koyma yerine istersem bardaklığa koyabiliyorum fakat şarj kablosunu taktığım zaman ne bardaklığa ne de telefon koyma yerine sığmıyordu.

Kablo burkuluyor ve telefon sağa sola sallanıyordu. Bu seyahat sırasında benim için bir soruna dönüşmüştü. Cama veya torpidoya yapıştırılan telefon tutucuları da kötü görüntü olacağından kullanmak istemedim. Daha sonra aklıma farklı bir kablo kullanma fikri geldi ve hemen denedim.

Telefonun uzunluğu ve kullandığım kablonun telefona takılan soketinin uzunluğu birleşince telefon koyma yeri küçük kalıyordu. Hem kablo burkuluyordu hem de telefonun soketine zarar verme İhtimali vardı. Dirsek şeklinde soketi olan bir kablo bulabilirsem sorunu çözeceğimi düşündüm.

İnternette arama yapıp aynı gün bulduğum bir kabloyu sipariş verdim. L tipi, 90° veya dirsek şekilli olarak adlandırılan bu kablolar pek yaygın olmasa da internetten rahatlıkla bulunabiliyor.

Sonuç mükemmel oldu. Yola çıkarken L tipi şarj kablosunu takıp telefonu klima ünitesinin altına bırakıyorum, Carplay’den de telefonumu kontrol ediyorum. Siz de fotoğrafta görebilirsiniz büyük bir telefonunuz var ise ve kablo takılı iken telefon koyma yerine sığmıyorsa sizde bu şekilde bir kablo kullanarak konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Kablo seçerken iyi bir marka ve lisanslı ürün olmasına dikkat edin aksi taktirde telefonunuza uygun olmayabilir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim eklemek istedikleriniz var ise yorumlardan yazabilirsiniz.

Abone OL
Bildir
guest

0 Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments