En Sık Görülen Kadın Hastalıkları

En Sık Görülen Kadın Hastalıkları
Ağustos 16 09:00 2016

En Sık Görülen Kadın Hastalıkları. Kadınların doğurganlık özelliği, onu doğadaki karşı cinsi olan erkeklerden ayıran en önemli detaydır. Bu özellik sayesinde bir çok avantajı olan kadınların, dezavantajları da vardır.

Kadınlarda en sık görülen kadın hastalıkları arasında vajinal rahatsızlıklar ve meme hastalıkları oldukça önemlidir ve tedavi edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ölümcül olabilecek olan bu hastalıklar, genelde doğurganlık özelliği ile ilgilidir.

Kadın olmanın sıkıntıları arasında yer alan bu hastalıkların bazıları önemsiz olsa da, bazı durumlarda ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle bir çok kişi düzenli kontrollerini aksatmamaya özen göstermektedir.

Vajinal Akıntılar

Genç ya da yaşlı her kadında vajinal akıntılar görülmektedir. Bu akıntılar yumurtlama dönemlerinde de söz konusudur. Ancak bazı durumlarda kokulu olan akıntılar katı kıvamda ya da kanlı olarak olabilir.

Böyle bir durumda hemen kadın hastalıkları ve doğum uzmanına giderek gerekli tedbirlerin alınması ve tedavinin yapılması gerekmektedir.

Adet Düzensizlikleri

Özellikle son on yıllarda kadınlarda adet düzensizlikleri çok fazla görülmektedir. Polikistik over sendromu, erken menopoz ya da kist gibi sorunlar nedeniyle adetlerin düzensiz olması söz konusu olmaktadır.

Adet düzensizliği çocuk sahibi olmaya da engel olduğundan ve bu durumu zorlaştırdığından, kısırlık sorununu da beraberinde getirebilmektedir.

İdrar Kaçırma

Özellikle doğum sonrası görülmeye başlayan idrar kaçırma sorunu bir çok kadının çekindiği ve doktoruna söylemekte zorlandığı bir sorundur.

Oysa ki tedavisi oldukça basit olan bu sorun, kişinin sosyal hayatını ciddi derecede etkiler ve bu nedenle tedavi edilmesi gerekir.

Meme Kanseri

Kadınlarda en yüksek oranda görülen kanser tipi olan meme kanseri, genelde erken teşhis yapıldığında hayat kurtaran bir tedavi ile düzelebilmektedir.

Kendi kendini muayene sayesinde bir çok kişinin hastalığı fark ederek doktora başvurması nedeniyle, bilinçlenen hastalar sorunsuz bir şekilde tedavi sürecini geçirmektedir.

  Migrene Ne İyi Gelir? Migren Nasıl Tedavi Edilir?
  Kategori:
Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.