En ucuz trafik sigortası nasıl yapılır ?

En ucuz trafik sigortası nasıl yapılır ?
Ocak 09 17:29 2017

En ucuz trafik sigortası nasıl yapılır ? Trafik sigortasını ucuza getirmek için ne yapmalı ? Bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kendi aracım için son üç sene ard arda 380 TL, 560 TL ve 860 TL ödemiştim. 3 yıl arasında aracımda hiç bir değişiklik veya kaza olmadı çok şükür. Buna karşın trafik sigortalarına gelen zamlardan dolayı fiyatlar arttı. Bu sene yine geçen yıl yaptırdığım şirketten fiyat aldım ve 1200 TL gibi bir rakamla karşılaştım. Bu sefer kolları sıvadım.

En ucuz trafik sigortası nasıl yapılır ? Trafik sigortası yaparken ucuza maletmek için en güzel yöntem iyi araştırmaktır. Bazen araştırdığımızı zannediyoruz ama malesef eksik araştırıyoruz. Bu sene trafik sigortasını ucuza getirmeyi amaçladıktan sonra, şunu yaptım. Trafik sigortası yapan tüm firmaların bir listesini yaptım hiç üşenmeden hepsini tek tek aradım ve listenin yanına fiyatları yazdım. Sonunda geçen seneden de ucuza 600 TL ‘ye trafik sigortasını yaptırdım. Bu fiyatlar tabiki benim aracım için geçerli ben sadece fiyat farkını anlayın diye yazdım.

Araştırma yaparken en büyük hatamız karşılaştırma sitelerine teslim olmak. Zannediyoruz ki bu firmalar bütün firmaların fiyatlarını karşılaştırıyor ama durum öyle değil. Örneğin X sigorta sitesi 8 tane firmayla çalışıyor ve bunların arasından en ucuzunu gösteriyor. Bir başka örnek mahallenizdeki sigorta acentesi 7 tane şirket ile çalışıyor ve bunlar arasından size en ucuzunu teklif ediyor. Gelin bakın kaç tane sigorta şirketi var.

Zorunlu Trafik Sigortası Şirketleri

  1. Ziraat Sigorta
  Lastik Değişince Rot Ayarı Gerekir Mi ?

Gördüğünüz gibi sadece benim bulduğum 20 tane sigorta şirketi var. Genel olarak karşılaştırma yaparak veren websitesi veya firmalar ise yaklaşık 10 bilemedim 15 tane firma arasından karşılaştırma yapmakta. Biz ne yapacağız hiç üşenmeden bu firmaların hepsinden fiyat alacağız.

En ucuz trafik sigortasını almak, zorunlu trafik sigortasını en ucuza mal etmek için bu çabayı sarf ederseniz göreceksiniz ki en ucuz fiyat ile fiyatların ortalaması arasındaki fark emeğinizin karşlığını verecek.

Yorum Yap

0 Yorum

İlk yorumu sen yap!

Sorularınızı veya eklemek istediklerinizi yazın.

Yorum Ekle

Hemen bir yorum yap! E-mail adresi yazmak zorunlu değildir.
Ziyaretçiler 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve TCK'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.