En Yüksek Maaşlı On Meslek

En Yüksek Maaşlı On Meslek
Kasım 25 16:18 2016

Günümüzde herkez  güzel bir mesleğe sahip olmak ve iyi paralr kazanmayı istemektedir. Yapılan araştırmalar sonucu  en çok para kazandıran meslekler belirlenmiştir. Bu araştırmalar sadece ülkemiz baz alınarak yapılmamıştır.

En Çok Para Kazandıran On Meslek:

CEO

Ceo şirketin en üst kademesindeki çalışandır. Şirketteki en kıdemli kişi olan ceo bütün şirketin işleyişinden sorumludur. Bu sebepten de şirketten hatırı sayılır bir ücret almaktadır.

Pilotluk

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde havayolu taşımacılığı da hızla gelişmekte ve pilotlar da oldukça değerli konumda bulunmaktadır. Yapılması zor bir meslek olsa da pilotların maaşı da astonomik seviyelerde olmaktadır.

Pazarlama

Pazarlama insanların kendi çabası ile üst basamaklara tırmanabileceği mesleklerden bir tanesidir. Özellikle internetin de yaygınlaşması ile pazarlama daha da önemli hale gelmiştir. Bu yüzden de pazarlama müdürlerinin ceo kadar maaş aldıklarını söylemek mümkündür.

Hava Kontrolörlüğü

Havadaki uçakların inip kalkarken izin istedikleri kuledebu hava trafiğini yöneten hava kontrolörleri işin riski de düşünülünce bir hayli yüksek maaşlar almaktadırlar.

Doktorluk

6 yıl okul zorlu bir okul okuyan ardından da uzmanlık sınavlarına girdikten sonra göreve başlayan doktorlar insanların hayatlarında büyük bir rol oynamaktadırlar. Genel anlamda iyi seviyede maaş alırlar. Cerrahların aldıkları maaşlar ise dudak uçuklatmaktadır.

Şirket Avukatlığı

Normal avukatlık düşünüldüğü kadar çok kazandırmasa da şirket avukatlığı son derece iyi seviyede para kazandırmaktadır. Bu yüzden normal avukatlık yerine şirket avukatlığı yapmak çok daha fazla para kazandırmaktadır.

Petrol Mühendisleri

Petrol mühendisleri de diğer mühendislere göre çok daha fazla kazanmaktadır. Özellikle de sondaj alnında çalışan mühendisler çok yüksek miktarda para kazanmaktadır.

Anestezi Teknisyeni

Bir ameliyatta olmazsa olmaz olan anestesi teknisyenleri ameliyatta önemli rol oynamaktadır. Bu mesleği icra eden kişiler çok iyi miktarda para kazanmaktadır.

Diş Hekimliği

Ağız sağlığı sosyal hayatı etkileyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Bu yüzden de diş hekimleri doktorlar kadar para kazanmaktadır. Özellikle de diş cerrahları çok uçuk paralar kazanmaktadır.

Yarış Mühendisleri

Yarış arabalarının tekniğinden sorumlu olan yarış mühendisleri çok önemli bir görev üstlenmektedir. Arabanın birçok işlevi ile ilgilenen yarış mühendisleri Formula 1 gibi üst düzey platformlarda tek kelime ile zengin olmaktadır.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/tekn8932/public_html/wp-content/themes/gadgetine-theme/includes/single/post-tags-categories.php on line 7
  Kategoriler:
write a comment

Yorum Yok

Henüz yorum yapılmamış !

You can be the one to start a conversation.

Yorum Yap!

Bilgileriniz, güvende! İletişim bilgileriniz yayınlanmayacak. E posta adresiniz diğer kullanıcılarla veya başkalarıyla paylaşılmaz. * işaretli bölümler mutlaka doldurulmalıdır.